Premier League: Erling Haaland z kolejnym hat-trickiem! Popis Norwega w meczu Manchesteru City

2022-09-01, 07:36

Erling Haaland zdobył trzy bramki w meczu Manchesteru City z Nottingham Forest w angielskiej Premier League. Foto: PAP/EPA/ANDREW YATES

Manchester City pokonał Nottingham Forest 6:0 w meczu angielskiej Premier League - hat-tricka ustrzelił Erling Haaland, dwie bramki zdobył Julian Alvarez, a jedną Joao Cancelo. Liderem z kompletem zwycięstw jest Arsenal, który wygrał w Londynie z Aston Villą 2:1.

W historii Premier League nikt nie miał tak szybko strzelonych dwóch hat-tricków jak Haaland. 22-letni Norweg, sprowadzony tego lata z Borussii Dortmund, potrzebował na to zaledwie pięciu meczów. Poprzednim rekordzistą był Senegalczyk Demba Ba, który dokonał tego w... 21 spotkaniach.

Premier League. Erling Haaland z hat-trickiem. Manchester City rozbił Nottingham Forest

Erling Haaland trafił w środę do siatki w 12., 23. i 38. minucie, a dzieła zniszczenia beniaminka dopełnili Portugalczyk Joao Cancelo (50.) i Argentyńczyk Julian Alvarez (65. i 87.). Norweski napastnik, który trzy gole strzelił także w sobotnim meczu z Crystal Palace (4:2), ma już dziewięć goli - to rekord po pięciu kolejkach rozgrywek.

- Na razie jest nieźle, nie narzekam" - zażartował Haaland na antenie BT Sport. "Staraliśmy się dzisiaj kontynuować to, co robiliśmy w drugiej połowie z Crystal Palace. Przed nami wiele meczów, najważniejsze jest to, żeby grać tak dalej i cieszyć się tym - dodał zawodnik Manchesteru City.

"The Citizens" zgromadzili 13 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli. Na czele z dwoma "oczkami" więcej jest Arsenal, który odniósł piąte ligowe zwycięstwo z rzędu (szóste, licząc koniec poprzedniego sezonu). Tym razem okazał się lepszy od Aston Villi dzięki bramkom brazylijskich Gabrielów: Jesusa (30.) i Martinellego (77.). Honorową bramkę dla gości strzelił ich rodak Douglas Luiz (74.).

W barwach Aston Villi całe spotkanie rozegrał Matty Cash.

Wygrana Liverpoolu. Punkty stracił Tottenham

Zwycięstwo odniósł także wicemistrz kraju Liverpool, który jednak przesądzającą o wygranej bramkę zdobył dopiero w ósmej doliczonej minucie drugiej połowy. "The Reds" pokonali u siebie Newcastle United 2:1. Dla gości bramkę zdobył debiutant - Szwed Alexander Isak (38.), a wyrównał Brazylijczyk Roberto Firmino (61.). Wynik ustalił po zamieszaniu w polu karnym Portugalczyk Fabio Carvalho. Liverpool awansował na piąte miejsce z ośmioma punktami.

Punkty zgubili w środę piłkarze Tottenhamu Hotspur. "Koguty" zremisowały w derbach Londynu na stadionie rywali z West Ham United 1:1 i są na trzecim miejscu z 11 punktami. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał bramkarz Łukasz Fabiański.

W czwartek na zakończenie tej kolejki zamykająca tabelę ekipa Leicester City podejmie Manchester United.