more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa. Media: Aleksandar Vuković trenerem Lechii Gdańsk?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2022 12:06
Lechia Gdańsk po domowej porażce z Lechem Poznań (0:3) zwolniła trenera Tomasza Kaczmarka. Według informacji Szymona Janczyka z "Weszło" kandydatem do przejęcia zespołu z Trójmiasta jest Aleksandar Vuković, były szkoleniowiec Legii Warszawa.
Aleksandar Vuković podczas meczu Ekstraklasy
Aleksandar Vuković podczas meczu EkstraklasyFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Jeszcze w nocy władze Lechii Gdańsk podjęły decyzję o zwolnieniu Tomasza Kaczmarka z funkcji trenera pierwszej drużyny. Lechiści po 6. kolejkach Ekstraklasy zamykają tabelę rozgrywek z dorobkiem zaledwie trzech punktów. W minionym sezonie gdańszczanie zajęli czwarte miejsce, a jeszcze latem br. walczyli o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA.

Jego obowiązki przejmie II trener Maciej Kalkowski, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie drużyny do sobotniego meczu z Wartą Poznań. Wraz z Tomaszem Kaczmarkiem pracę w Lechii Gdańsk kończy jeden z asystentów - Emanuel Ribeiro.

Ekstraklasa. Aleksandar Vuković trenerem Lechii Gdańsk?

Teraz według informacji "Weszło" jednym z możliwych następców Kaczmarka jest 43-letni Vuković, dobrze znany z Legii Warszawa. Z drużyną "Wojskowych" pracował dwukrotnie - raz gdy zdobywał mistrzostwo Polski i gdy wrócił ratować zespół przed spadkiem z ligi. Z Legią grał między innymi w kilku meczach w europejskich pucharach oraz Pucharze Polski.

Aleksandar Vuković miał być na jednym ze spotkań Lechii Gdańsk.

W następnej kolejce Lechia zagra u siebie z Wartą Poznań. Mecz odbędzie się w sobotę 3 września o godz. 17.30. 

Czytaj także:

/Weszlo.com

Zobacz także

Zobacz także