more_horiz
Wiadomości

Letnie Grand Prix: znamy kadrę na Klingenthal. Dawid Kubacki przed szansą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 14:21
Poznaliśmy kadrę Biało-Czerwonych na zawody w Klingenthal. Będzie to ostatni konkurs Letniego Grand Prix. 
Dawid Kubacki jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej
Dawid Kubacki jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Foto: PAP/Grzegorz Momot
  • Do zakończenia cyklu pozostał jeden indywidualny konkurs, który 2 października odbędzie się w niemieckim Klingenthal 
  • Dawid Kubacki jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej

Kubacki w świetnej formie

W Hinzenbach Dawid Kubacki zaprezentował świetną formę przed rozpoczęciem sezonu zimowego, które ma nastąpić już na początku listopada. Polski skoczek zdeklasował rywali. Brązowy medalista tegorocznych igrzysk w Pekinie za skoki na odległość 94 m i 93,5 m otrzymał notę 265,7 pkt. O 19,4 pkt wyprzedził drugiego Słoweńca Anze Laniska (92/88,5 m), a o 19,6 pkt trzeciego Austriaka Manuela Fettnera (90/92,5 m).

Nieźle spisali się też inni reprezentanci Polski. Na półmetku zawodów trzeci był Paweł Wąsek, który skoczył 92 metry. W drugiej serii Polak wylądował jednak o pięć metrów bliżej i ostatecznie był ósmy. Jedną pozycję niżej sklasyfikowany został Kacper Juroszek. Skoki na odległość 88 i 90 metrów pozwoliły młodemu skoczkowi na najlepszy start w seniorskiej karierze.

Stefan Hula zajął 19. miejsce (87,5/83,5), 21. był Piotr Żyła (84/83), a 24. Jakub Wolny (86/81,5). Kamil Stoch został zdyskwalifikowany w drugiej serii za nieregulaminowy kombinezon. 

Wygrana w Hinzenbach jest dla Kubackiego trzynastym zwycięskim konkursem w historii startów w LGP. Skoczek pochodzący z Szaflar wyrównał tym samym rekord Adama Małysza i Austriaka Gregora Schlierenzauera. 

Znamy kadrę na Klingenthal

W klasyfikacji generalnej LGP Kubacki umocnił się na prowadzeniu z dorobkiem 280 pkt. Drugie miejsce zajmuje Fettner - 210, trzecie Stoch - 182, a czwarte Wąsek - 174.

Do zakończenia cyklu pozostały zawody w niemieckim Klingenthal 2 października, gdzie dzień wcześniej odbędzie się także rywalizacja mikstów.

PZN za pośrednictwem Twittera ogłosił kadrę na ostatni konkurs Letniego GP.

W Klingenthal zobaczymy Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Jakuba Wolnego, Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Kacpra Juroszka i Klemensa Murańkę. 

W piątek odbędą się trening i kwalifikacje do zawodów. Na sobotę zaplanowano konkurs drużyn mieszanych, a na niedzielę - rywalizację indywidualną.

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także