more_horiz
Wiadomości

To już pewne. Polscy piłkarze poznali ostatniego rywala przed mundialem

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 12:03
Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził oficjalnie, że reprezentacja Chile będzie ostatnim rywalem Biało-Czerwonych przed mistrzostwami świata. Mecz towarzyski zostanie rozegrany 16 listopada w Warszawie, a dzień później podopieczni Czesława Michniewicza wylecą do Kataru. 
Polscy piłkarze zagrają z Chile przed mistrzostwami świata
Polscy piłkarze zagrają z Chile przed mistrzostwami świata Foto: PAP/Leszek Szymański
  • Mecz z Chile będzie ostatnim sprawdzianem Biało-Czerwonych przed mistrzostwami świata. W Katarze Biało-Czerwoni zagrają w grupie z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną 
  • Pierwszy mecz na mundialu podopieczni Czesława Michniewicza zagrają 22 listopada, a ich rywalem będzie Meksyk 

W niedzielę Biało-Czerwoni pokonali na wyjeździe Walię 1:0 i zapewnili sobie utrzymanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Mecz w Cardiff był ostatnim starciem Polaków o punkty, jakie zaplanowano przed katarskim mundialem.

Nie oznacza to jednak, iż reprezentacja Polski nie sprawdzi formy w sparingu przed mistrzostwami świata. 

O tym, że Chilijczycy zagrają z naszą reprezentacją nieoficjalnie mówiono od dawna. W środę informację tę oficjalnie potwierdził Polski Związek Piłki Nożnej.

Do meczu Polska - Chile dojdzie 16 listopada na PGE Narodowym w Katarze. Dzień później podopieczni Czesława Michniewicza wylecą do Kataru, gdzie 20 listopada rozpoczną się mistrzostwa świata.

Na mundialu Polacy zagrają w grupie C. W fazie grupowej Biało-Czerwoni zmierzą się, kolejno, z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada).

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

/empe 

Zobacz także

Zobacz także