Energa Basket Liga: mistrz lepszy od wicemistrza. Śląsk ograł Legię w Warszawie

2022-09-29, 22:34

Drużynę Śląska do wygranej poprowadził Jeremiah Martin (przy piłce). Foto: PAP/Leszek Szymański

W hitowym starciu drugiej kolejki koszykarskiej Energa Basket Ligi Legia Warszawa przegrała u siebie ze Śląskiem Wrocław 63:76  (11:16, 19:19, 17:21, 16:20). Mistrz Polski pokonał wicemistrza, dzięki świetnemu finiszowi w czwartej kwarcie.

Wrocławianie zasłużenie triumfowali na warszawskim Torwarze. Co ciekawe, Śląsk odniósł szóste z rzędu wyjazdowe zwycięstwo nad Legią w meczu ligowym.

Mistrzowie Polski prowadzili praktycznie przez cały mecz, choć w czwartej kwarcie przydarzył im się kryzys.

Wtedy w szeregach Legii świetnie grać zaczął Devyn Marble i po jego trójce gospodarze wyszli na prowadzenie na 5,5 minuty przed końcem (63:62). Jak się okazało... podopieczni Wojciecha Kamińskiego nie zdobyli już więcej punktów.

Gości do wygranej poprowadził Jeremiah Martin, który w całym meczu rzucił 24 punkty, z czego aż dziewięć z rzędu w końcówce. Podopieczni Andrieja Urlepa wygrali drugi ligowy mecz w sezonie i pokazali, że, mimo zmian kadrowych, będą mocnymi kandydatami do obrony tytułu.

Legioniści mają natomiast o czym myśleć przed poniedziałkowym starciem z Hapoelem Holon w Lidze Mistrzów...

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 63:76 (11:16, 19:19, 17:21, 16:20).

Punkty:

Legia Warszawa: Devyn Marble 19, Ray McCallum 10, Geoffrey Groselle 9, Janis Berzins 7, Travis Leslie 6, Dariusz Wyka 4, Grzegorz Kamiński 3, Łukasz Koszarek 3, Grzegorz Kulka 2.

Śląsk Wrocław: Jeremiah Martin 24, Jakub Nizioł 10, Arciom Parachouski 9, Conor Morgan 9, Daniel Gołębiowski 8, Łukasz Kolenda 6, Aleksander Dziewa 6, Aleksander Wiśniewski 2, Ivan Ramljak 2, Mikołaj Adamczak 0.