DMŚ w tenisie stołowym: Polacy awansowali do 1/8 finału. Wygrane z Australią i Uzbekistanem

2022-10-01, 11:37

Polscy tenisiści stołowi awansowali do 1/8 finału drużynowych mistrzostw świata. Foto: print screen/YouTube/World Table Tennis

Polscy tenisiści stołowi pokonali Australię 3:0 w swoim drugim meczu drużynowych mistrzostw świata w chińskim Chengdu i zapewnili sobie awans do następnej fazy. Doskonale występy zainaugurowały Polki, które zwyciężyły Uzbekistan 3:2.

To druga wygrana Polaków w grupie 5, która zapewniła im już awans do 1/8 finału. W poprzednim meczu Biało-Czerwoni zwyciężyli Anglię 3:2. A o grupowe zwycięstwo zmierzą się ze Szwecją, która także na koncie ma dwie wygrane.

Polscy tenisiści stołowi w 1/8 finału DMŚ. Wygrane Biało-Czerwonych z Australią i Uzbekistanem

W spotkaniu z Australią Samuel Kulczycki i Maciej Kubik zwyciężyli swoje pojedynki bez straty seta. Jedynie grający drugi w kolejności Miłosz Redzimski rywalizację z Nicholasem Lumem rozpoczął od dwóch przegranych partii. Trzeciego seta Polak wygrał na przewagi (14:12), a w kolejnych wygrywał bez większych problemów.

Od zwycięstwa 3:2 nad Uzbekistanem występy w turnieju rozpoczęły Polki, które prowadziły już 2:0. Rywalki zdołały doprowadzić do remisu i o sukcesie jednej z drużyn miał przesądzić piąty pojedynek. Anna Węgrzyn nie zawiodła, wygrała tego dnia drugie spotkanie. Jej przeciwniczka Asel Jerkiebajewa w konfrontacji z Polką nie miała zbyt wiele atutów i gładko przegrała 0:3. Uzbekistan przegrał po raz drugi w turnieju, poprzednio 1:3 z Węgrami.

Trener Krzeszewski tak podsumował ten mecz (IAR) 0:16
+

W grupie 2. Biało-Czerwone zagrają ponadto z Japonią, Słowacją i Węgrami.

W zawodach biorą udział 32 drużyny męskie (4 grupy po 5 zespołów i 3 grupy po 4 zespoły) oraz 28 drużyn kobiecych (4 grupy po 5 zespołów i 2 grupy po 4 zespoły). Do 1/8 finału awansuje po 16 reprezentacji: pierwsza i druga w tabeli z każdej grupy, plus, najlepsze z trzecich miejsc.

O tym spotkaniu mówi Samuel Kulczycki (IAR) 0:16