more_horiz
Wiadomości

Letnie Grand Prix: Norwegia wygrała konkurs drużyn mieszanych. Polacy nie wystartowali

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 18:58
Reprezentacja Norwegii wygrała konkurs drużyn mieszanych rozegrany w sobotę w ramach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Klingenthal. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Słowenia. Polacy nie startowali.
Reprezentacja Norwegii wygrała zawody mieszane w Klingenthal
Reprezentacja Norwegii wygrała zawody mieszane w KlingenthalFoto: Skijumping.pl

Słoweńcy stracili szansę walki o zwycięstwo po dyskwalifikacji w pierwszej serii Emy Klinec, która miała niezgodny z przepisami kombinezon. W tej serii najdłuższy skok - 145 m miał Timi Zajc.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi skacząc 141 i 140 m, ale jego zespół ostatecznie był czwarty. Drugi wynik - 141 i 138 m miał Austriak Stefan Kraft, a trzeci po lądowaniach na 143 i 133,5 m Słoweniec Anze Lanisek.

Zajc w drugim skoku wylądował tylko na 118 m i został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

Z kobiet najwyżej na 10. lokacie znalazła się Słowenka Ursa Bogataj, która lądowała na 132,5 i 133,5 m.

W niedzielę w Klingenthal zostanie rozegrany ostatni konkurs tegorocznej edycji Letniej Grand Prix. Liderem klasyfikacji generalnej jest Dawid Kubacki, który zgromadził 280 pkt i jest blisko końcowego triumfu. Za Polakiem plasuje się Austriak Manuel Fettner - 210 pkt.

W zawodach wystąpi sześciu polskich skoczków, którzy przebrnęli kwalifikacje. Obok Kubackiego w 1. serii będą skakać Kacper Juroszek, Paweł Wąsek, Piotr Żyła, Stefan Hula i Klemens Murańka.

Wyniki:
1. Norwegia 937,0 pkt
2. Niemcy 898,7
3. Słowenia 884,4

Czytaj także:

bg/PAP

Zobacz więcej na temat: SPORT Skoki narciarskie

Zobacz także

Zobacz także