more_horiz
Wiadomości

Liga Mistrzów: Szymon Marciniak poprowadzi mecz o awans do 1/8 finału. To spotkanie "podwyższonego ryzyka"

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2022 12:32
Szymon Marciniak w 6. kolejce Ligi Mistrzów będzie rozjemcą w meczu Olympique'u Marsylia z Tottenhamem Hotspur. Stawką spotkania będzie awans do 1/8 finału rozgrywek, na który matematyczne szanse zachowały obie drużyny.
Szymon Marciniak poprowadzi mecz Olympiqueu Marsylia z Tottenhamem Hotspur
Szymon Marciniak poprowadzi mecz Olympique'u Marsylia z Tottenhamem HotspurFoto: Luka Stanzl / PIXSELL / Forum

Grupa D, w której rywalizują OM i "Spurs", jest bardzo wyrównana - prowadzący w tabeli londyńczycy mają na koncie 8 punktów, drugi Sporting Lizbona i trzeci Eintracht Frankfurt po 7, a zamykająca tabelę Marsylia - 6. 

Poprzedni mecz Tottenhamu z Olympique zakończył się zwycięstwem "Kogutów" 2:0 i... karą finansową dla gości z Francji. Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA nałożyła na klub ze Stade Velodrome grzywnę w wysokości wysokości 15 tys. euro za rzucanie niebezpiecznymi przedmiotami i 15 tys. euro za zakłócanie spokoju na stadionie Tottenhamu. Kolejne 2,5 tys. ekipę z Prowansji kosztowało odpalenie środków pirotechnicznych. W odpowiedzi fani "Spurs" obrzucili sektor gości rozmaitymi przedmiotami, co zostało "wycenione" na 6 tys. euro.

Na murawie też było nerwowo - obie drużyny popełniły w sumie 25 fauli, a na początku drugiej połowy z czerwoną kartką z boiska wyleciał obrońca OM, Chancel Mbemba.

Sędziego Marciniaka może czekać zatem spore wyzwanie. Sędziemu z Płocka na liniach pomogą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a funkcję arbitra technicznego będzie pełnił Tomasz Musiał. Na sędziów VAR wyznaczeni zostali Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski.

Mecz rozpocznie 1 listopada o godzinie 21:00 na Stade Velodrome w Marsylii.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także