more_horiz
Wiadomości

Lech Poznań - Villarreal. Brom liczy na awans: możemy zapisać kolejną kartę w historii klubu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 07:05
Lech Poznań podejmie u siebie Villarreal w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA. Mistrz Polski wciąż ma szansę na awans do kolejnej fazy rozgrywek. - Jesteśmy gotowi stworzyć kolejną kartę w historii Lecha. Nie wiem, jak mocnym składem wyjdzie Villarreal, ale myślę, że jesteśmy w stanie podjąć to wyzwanie - powiedział John van den Brom. 
John van den Brom podczas treningu Lecha Poznań przed meczem z Villarreal w fazie grupowej Ligi Konferencji UEFA
John van den Brom podczas treningu Lecha Poznań przed meczem z Villarreal w fazie grupowej Ligi Konferencji UEFAFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

W minionym tygodniu Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Austrią Wiedeń 1:1, ale wciąż ma szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek. 

Lech Poznań - Villarreal. John van den Brom: chcemy zapisać kolejną kartę w historii klubu

Ostatnim rywalem podopiecznych Johna van den Broma będzie pewny awansu Villarreal. W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami Lech Poznań przegrał w Hiszpanii 3:4, mimo dobrej gry i szansy na wywiezienie punktów. 

- To nie jest coś, czego byśmy chcieli. Straty goli w ostatnich minutach bolą, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę takie mecze jak ten ostatni z Rakowem Częstochowa [...] Tak naprawdę dla mnie jako trenera to nie ma znaczenia, czy tracimy gole na początku czy na końcu spotkania, jeżeli to kosztuje nas stratę punktów - przyznał Holender.

Szkoleniowiec "Kolejorza" przyznał, że jego zespół jest gotowy do rywalizacji z Villarreal i udowodnił dotychczas, że jest w stanie grać z najlepszymi w Europie. - Myślę, że przez całą fazę grupową pokazywaliśmy się z niezłej strony. Co do pierwszego meczu w Walencji wcale nie musieliśmy go przegrać. Jesteśmy gotowi na to, by rywalizować w Europie. Jesteśmy gotowi stworzyć kolejną kartę historii w Lecha. Nie wiem, jak mocnym składem wyjdzie Villarreal, ale myślę, że jesteśmy w stanie podjąć to wyzwanie. Chcemy się z tym zmierzyć. Jesteśmy przygotowani do rywalizacji - dodał. 

Kolejne wyzwanie "Kolejorza"

- Może i są w troszeczkę słabszej dyspozycji niż na początku trenera, ale to nie ma znaczenia. Wiemy, że zmienili trenera [...] Dla nas będzie wyzwaniem, żebyśmy potrafili zagrać naszą piłkę w starciu z takim przeciwnikiem - przyznał opiekun mistrza Polski. 

Van den Brom odniósł się również do formy Michała Skórasia, który może się znaleźć w ostatecznej kadrze reprezentacji Polski na mundial w Katarze. - Osobiście preferuję go w roli typowego skrzydłowego [...] Oczywiście mam nadzieję, że znajdzie się w kadrze na mistrzostwa świata. To będzie coś wspaniałego dla tak młodego piłkarza. Liczę, że zasłużył, ale na ostateczną decyzję musimy poczekać. To nie ja podejmuję decyzję. Trzymamy kciuki za niego - stwierdził trener Lecha.

Bartosz Salamon w składzie Lecha Poznań

John van den Brom powiedział również, że w kadrze meczowej na spotkanie z Villarreal znajdzie się wracający po kontuzji Bartosz Salamon.

Mecz Lech Poznań - Villarreal odbędzie się w czwartek 3 listopada na stadionie przy ul. Bułgarskiej 17. Początek o godz. 21.00. 

Spotkania tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane od 8 września do 3 listopada. W poprzednim premierowym sezonie LK triumfowała AS Roma, która pokonała w finale Feyenoord 1:0.

Finał drugiej edycji Ligi Konferencji odbędzie się na Stadionie Sinobo w Pradze. 

Liga Konferencji. John van den Brom przed meczem Lech Poznań - Villarreal:

Czytaj także:

red/Lechpoznan.pl/YouTube/kor

Zobacz także

Zobacz także