Katar 2022: kadrowicze błysnęli w klubach. Mundialowa forma przed wylotem na mistrzostwa świata

2022-11-14, 08:17

Arkadiusz Milik potwierdzi skuteczność na mistrzostwach? . Foto: PAP/EPA/Alessandro Di Marco

Selekcjoner Czesław Michniewicz może być zadowolony z formy ofensywnych zawodników, których zabierze na mistrzostwa świata do Kataru. Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Sebastian Szymański i Kamil Grosicki wpisali się na listę strzelców w weekendowych meczach.

Już w sobotę przypomniał o sobie Piotr Zieliński. Popularny "Zielu" popisał się świetnym strzałem w wygranym przez Napoli meczu z Udinese. Zawodnicy z Neapolu dzięki kolejnej wygranej są coraz bliżej upragnionego mistrzostwa Włoch.

Polski pomocnik trzeciego gola w obecnych rozgrywkach, a 39. w historii swoich występów w Serie A uzyskał w 31. minucie po asyście Meksykanina Hirvinga Lozano. Niedługo ci piłkarze zagrają przeciw sobie w meczu mistrzostw świata w Katarze.

We wczesne niedzielne popołudnie, mundialową gotowość pokazał też Kamil Grosicki. Doświadczony skrzydłowy wpisał się na listę strzelców w meczu z Radomiakiem i pomógł Pogoni Szczecin w udanym zakończeniu jesiennych zmagań.

Bohaterem derbów Rotterdamu został Sebastian Szymański. Wypożyczony do Feyenoordu z Dynama Moskwa piłkarz dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w wygranym 5:1 meczu z Excelsiorem.

Przełamał się także Arkadiusz Milik. Napastnik Juventusu po czterech meczach bez gola, wykorzystał podanie Federico Chiesy w meczu z Lazio i przypieczętował wygraną swojego zespołu. Cały mecz zagrał także Wojciech Szczęsny, który zachował czyste konto.

Ligowe występy kadrowiczów w weekend:

bramkarze:
Bartłomiej Drągowski (Spezia) - do 42. minuty i kontuzja wykluczająca go z mundialu w meczu
z Veroną (1:2)
Łukasz Skorupski (Bologna) - 90 minut w meczu z Sassuolo (3:0)
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - 90 minut w meczu z Lazio Rzym (3:0)
Kamil Grabara (FC Kopenhaga) - 90 minut w meczu z Aarhus (2:0)

obrońcy:

Jan Bednarek (Aston Villa) - rezerwowy w meczu z Brightonem (2:1)
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - do 45. minuty w meczu z Lecce (0:1)
Matty Cash (Aston Villa) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Brightonem (2:1)
Kamil Glik (Benevento) - 90 minut i żółta kartka w meczu ze SPAL (2:1)
Robert Gumny (FC Augsburg) - 90 minut w meczu z VfL Bochum (0:1)
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) - 90 minut i żółta kartka w meczu ze Śląskiem Wrocław (0:0)
Jakub Kiwior (Spezia) - 90 minut w meczu z Veroną (2:1)
Mateusz Wieteska (Clermont Foot 63) - 90 minut w meczu z RC Lens (1:2)
Nicola Zalewski (AS Roma) - do 69. minuty w meczu z Torino (1:1)

pomocnicy:

Krystian Bielik (Birmingham City) - do 87. minuty w meczu z Sunderlandem (1:2)
Przemysław Frankowski (RC Lens) - 90 minut w meczu z Clermont Foot 63 (2:1)
Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - 90 minut i gol w meczu z Radomiakiem (2:1)
Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) - do 64. minuty w meczu z Hoffenheim (2:1)
Grzegorz Krychowiak (Al-Shabab) - wcześniej zakończył rozgrywki ligowe
Michał Skóraś (Lech Poznań) - do 57. minuty w meczu z Jagiellonią (2:1)
Damian Szymański (AEK Ateny) - poza kadrą na mecz z Olympiakosem Pireus (0:0)
Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) - do 69. minuty i dwa gole w meczu z Excelsiorem
Rotterdam (5:1)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) - do 68. minuty i gol w meczu z Udinese (3:2)
Szymon Żurkowski (Fiorentina) - poza kadrą w meczu z Milanem (1:2)

napastnicy:

Robert Lewandowski (FC Barcelona) - wcześniej zakończył rozgrywki ligowe
Arkadiusz Milik (Juventus Turyn) - 90 minut i gol w meczu z Lazio Rzym (3:0)
Krzysztof Piątek (Salernitana) - od 46. minuty w meczu z Monzą (0:3)
Karol Świderski (Charlotte FC) - wcześniej zakończył rozgrywki ligowe

***

Teraz zgrupowanie Biało-Czerwonych

W poniedziałek 14 listopada zaczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski. Na zgrupowaniu reprezentacji przed mistrzostwami świata w Katarze, stawili się już pierwsi piłkarze - Kamil Glik i Kamil Grosicki. Sztab trenerski jest tutaj już od soboty. Większość zawodników dołączy do kadry w poniedziałek, wśród nich kapitan Robert Lewandowski, który miał problemy z samolotem w drodze do Polski. WIĘCEJ TUTAJ.

W poniedziałek na godzinę 17.00 Czesław Michniewicz zaplanował pierwszy trening kadry. Będzie to jedna z zaledwie sześciu jednostek treningowych, jakie kadra zdąży odbyć przed zaplanowanym na 22 listopada meczem mundialu z Meksykiem.

Przed wylotem do Kataru Polska rozegra jeszcze ostatni test. W środę Biało-Czerwoni zmierzą się na stadionie Legii z Chile (18:00). Więcej TUTAJ.

Reprezentacja Polski na MŚ Katar 2022. Kiedy i z kim zagra kadra?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku o Puchar Świata FIFA, zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.