more_horiz
Wiadomości

Bartłomiej Drągowski poznał diagnozę. "Nie ma złamania. Ale to niekoniecznie dobra informacja"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2022 12:05
Kontuzja Bartłomieja Drągowskiego odniesiona w niedzielnym meczu Serie A, wykluczyła polskiego bramkarza z wyjazdu na mistrzostwa świata. Szczegółowe informacje na temat diagnozy przekazał portalowi Sport.pl Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji.
Bartłomiej Drągowski nie zagra na mistrzostwach świata w Katarze
Bartłomiej Drągowski nie zagra na mistrzostwach świata w Katarze Foto: shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Do zdarzenia doszło w meczu włoskiej Serie A Spezia - Hellas Verona. Po starciu z Kevinem Lasagną, noga Drągowskiego wygięła się w nienaturalny sposób. Reprezentant Polski upadł na ziemię, został zniesiony na noszach z boiska, a ze stadionu zabrała go karetka. Pierwsze doniesienia wskazywały na to, że mogło dojść do złamania, a bramkarz nie będzie mógł wrócić do gry przez przynajmniej kilka miesięcy.

- Szczegółowe badania nie wykazały złamania żadnej z kości. Ale to niekoniecznie musi być dobra informacja. Uszkodzone zostały więzadła. To ciężka kontuzja - powiedział Jaroszewski w rozmowie ze Sport.pl. Dodał też, że taka kontuzja wyklucza z gry nawet na trzy miesiące - w zależności od tego, ile więzadeł zostało uszkodzonych.

Na mistrzostwa świata pojedzie w jego miejsce wybrany wcześniej do szerokiej kadry Kamil Grabara. Był on w szerokiej kadrze, ale Michniewicz postawił na Drągowskiego oraz Łukasza Skorupskiego i Wojciecha Szczęsnego. Ostateczny termin zatwierdzenia kadry na mundial mija 14 listopada (choć zmian ze względu na kontuzje lub COVID-19 można dokonywać do 24 godzin przed pierwszym meczem).

Reprezentacja Polski na MŚ Katar 2022. Kiedy i z kim zagra kadra?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku o Puchar Świata FIFA, zagra 48 reprezentacji narodowych. 

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.

MŚ Katar 2022. Tak wygląda reprezentacja Polski Czesława Michniewicza:

Czytaj także:

kp/PAP

Zobacz także

Zobacz także