more_horiz
Wiadomości

Media: były sekretarz generalny PZPN-u i obecny członek zarządu zatrzymani przez CBA

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 18:52
Jak informuje portal "WP SportoweFakty" były sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) Maciej S. i obecny członek zarządu Jakub T. zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Maciej S. w latach 2012-2021 był sekretarzem generalnym PZPN-u
Maciej S. w latach 2012-2021 był sekretarzem generalnym PZPN-uFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Sprawę przedstawił dziennikarz śledczy Szymon Jadczak. Chodzi o tzw. aferę melioracyjną w województwie zachodniopomorskim, której wątki dotyczą między innymi działaczy piłkarskich. Mieli oni otrzymać w 2014 roku nieuzasadnioną prowizję podczas podpisywania umowy z jednym z producentów wody mineralnej.

Media: były sekretarz generalny PZPN-u i obecny członek zarządu zatrzymani przez CBA

Zarówno Maciej S. jak i Jakub T. pełnili w tym czasie funkcje w krajowym związku.

Maciej S. w latach 2012-2021 był sekretarzem generalnym PZPN-u. Następnie dołączył do projektu pod nazwą "Kanał Sportowy".

KS wydał już oświadczenie w tej sprawie: "Maciej jest obecnie przesłuchiwany. Szanujemy pracę polskich służb, ale też jesteśmy przekonani o uczciwości Maćka i czekamy na rozstrzygnięcie sprawy. Temat nie dotyczy Kanału Sportowego i nie będziemy udzielać dalszych komentarzy".

Do sprawy odniósł się także były prezes federacji Zbigniew Boniek. - Maciek? Uczciwy, porządny, kompetentny, profesjonalny, szczery, ambitny. Dla mnie to pomyłka - napisał na Twitterze.

Jakub T. od 2012 roku jest członkiem zarządu w PZPN oraz wiceprezesem Cracovii.

Czytaj także:

polskieradio24.pl

/WP SportoweFakty/Twitter

Zobacz także

Zobacz także