more_horiz
Wiadomości

PlusLiga: z parkietu na ławkę trenerską. Paweł Woicki zastąpił Nawrockiego w Radomiu

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 18:00
Paweł Woicki zastąpił na stanowisku pierwszego trenera siatkarzy Cerradu Enea Czarnych Radom zwolnionego w czwartek Jacka Nawrockiego. Woicki, który do tej pory był rozgrywającym zespołu z Radomia, oficjalnie zakończył karierę zawodniczą.
Paweł Woicki zakończył karierę zawodniczą i został trenerem Cerrad Enei Czarnych Radom
Paweł Woicki zakończył karierę zawodniczą i został trenerem Cerrad Enei Czarnych Radom Foto: PAP/Paweł Skraba

Woicki do ekipy z Radomia dołączył przed rozpoczęciem tego sezonu, po dwóch latach opuszczając Asseco Resovię Rzeszów. Jako zawodnik ma na swoim koncie liczne sukcesy, między innymi mistrzostwo Polski, Puchar Polski i srebrny medal Ligi Mistrzów wywalczone z PGE Skrą Bełchatów.

Czarni szukają rozgrywającego 

Występował także w reprezentacji Polski - w 2009 roku wygrał z nią mistrzostwa Europy, a w 2011 roku zdobył brązowy medal Ligi Światowej.

W drużynie Czarnych został więc tylko jeden nominalny rozgrywający - 23-letni Wiktor Nowak.

"Zarząd klubu WKS Czarni Radom S.A. w obecnej sytuacji poszukuje nowego rozgrywającego, który dołączy do drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom" - można przeczytać na oficjalnej stronie zespołu.

Woicki ma trenerskie doświadczenie 

Mimo że do tej pory był aktywnym zawodnikiem, nowy szkoleniowiec Czarnych ma już doświadczenie w pracy trenerskiej. W latach 2018-2021 pełnił rolę drugiego trenera seniorskiej męskiej reprezentacji Polski, a w 2019 roku jako pierwszy trener kadry Biało-Czerwonych zdobył srebrny medal Uniwersjady. W 2021 roku wraz z reprezentacją Polski wygrał Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. O

d tego roku Woicki jest w sztabie trenerskim żeńskiej reprezentacji Niemiec, której pierwszym szkoleniowcem jest Vital Heynen.

Woicki zadebiutuje w roli trenera radomian 4 grudnia w wyjazdowym meczu z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

Czytaj także:

/empe, PAP 

Zobacz także

Zobacz także