more_horiz
Wiadomości

WRC: Ott Tanak wraca do zespołu M-Sport

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 14:15
Rajdowy mistrz świata z 2019 roku Ott Tanak w 2023 roku będzie kierowcą M-Sport Ford - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej cyklu WRC. 35-letni Estończyk z tym zespołem stawiał pierwsze kroki w elicie, potem bronił barw Toyoty i Hyundaia.
Były rajdowy mistrz świata Ott Tanak na sezon 2023 podpisał kontrakt z zespołem M-Sport
Były rajdowy mistrz świata Ott Tanak na sezon 2023 podpisał kontrakt z zespołem M-SportFoto: East News/PAU BARRENA/AFP

Tanak pierwszy kontrakt z M-Sport podpisał w 2011 roku, a w 2017, jako trzeci kierowca klasyfikacji generalnej, przeniósł się do Toyoty. W pierwszym sezonie z nowym teamem znów był trzeci, ale już w 2019 roku zdobył swój jedyny dotychczas tytuł mistrzowski. Wówczas na krótko przerwał dominację Francuza Sebastiena Ogiera, który triumfował we wszystkich pozostałych sezonach między 2013 a 2021.

Ott Tanak wraca do M-Sport

Mimo sukcesu Estończyk zmienił Toyotę na Hyundaia i tam nie wiodło mu się najlepiej, choć w 2020 roku znów był trzeci w klasyfikacji generalnej.

- M-Sport to miejsce, które ukształtowało mnie jako kierowcę, dało mi wiele surowych lekcji i doświadczenia, które pozwoliły mi znaleźć się w światowej czołówce. Od kiedy zdobyłem tytuł mistrzowski, nie potrafię tego powtórzyć, ale nie spocznę, dopóki mi się to nie uda - powiedział Tanak, cytowany w komunikacie.

Estończyk zamierza wziąć udział we wszystkich 13 rajdach w przyszłym roku. M-Sport nie ogłosił na razie nazwisk innych kierowców.

Czytaj także:

red/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także