more_horiz
Wiadomości

PZPN i PKN Orlen dalej w grze! Związek przedłużył umowę

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2023 12:47
PZPN poinformował w środę, że umowa sponsorska z PKN Orlen została przedłużona. Koncern przez kolejne cztery lata będzie sponsorem generalnym polskiej piłki, jedenastu reprezentacji narodowych - w tym kadry A mężczyzn oraz sponsorem tytularnym rozgrywek m.in. Ekstraligi kobiet, Pucharu Polski kobiet oraz ePucharu Polski.
Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył umowę z PKN Orlen
Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył umowę z PKN OrlenFoto: FORUM/Aleksiej Witwicki

Jak poinformował w komunikacie prasowym PZPN - marka Orlen będzie dalej towarzyszyć zawodnikom, zawodniczkom i kibicom podczas najważniejszych wydarzeń piłkarskich. Współpraca obejmie także realizację przez polski koncern projektów piłkarskich ukierunkowanych na wsparcie oraz rozwój dzieci i młodzieży.

PZPN przedłużył współpracę z PKN Orlen

- Grupa Orlen jest największym sponsorem polskiego sportu. Skala naszego zaangażowania w ten obszar systematycznie rośnie. Wspieramy blisko 100 utalentowanych zawodników, ponad 70 klubów, 10 związków i 2 komitety. Stawiamy na współpracę z PZPN, bo piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportu w kraju, a rozgrywki śledzi ponad 70 proc. Polaków. Piłka tworzy w Polsce także prawdziwą społeczność. W naszym kraju grają w nią zawodowo i amatorsko trzy miliony osób, a w trakcie sezonu w każdy weekend jest rozgrywanych około 9 tys. spotkań. Chcemy wykorzystywać ten potencjał do promocji naszego biznesu, ale jednocześnie wspólnie ze związkiem działać na rzecz rozwoju sportu dzieci i młodzieży – mówi Agata Pniewska, dyrektor biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów w Orlenie.

- Liczby mówią same za siebie. Piłka nożna wyzwala w kibicach ogromne emocje. Każdy żyje zwłaszcza meczami seniorskiej reprezentacji mężczyzn, która jest najpopularniejszą drużyną w kraju, drużyną wszystkich Polaków. Przedłużenie współpracy z PKN Orlen jest potwierdzeniem tego, że inwestycja w kadrę narodową pozwala realizować naszym sponsorom stawiane cele biznesowe, a PZPN postrzegany jest jako solidny partner, z którym warto związać się na długie lata. Cieszymy się, że Orlen dostrzega również ogromny potencjał reprezentacji młodzieżowych, piłki nożnej kobiet czy eFutbolu, które także będzie wspierał. Gramy razem o najwyższe cele! - mówi Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN.

Wsparcie młodzieży, reprezentacji Polski kobiet oraz efutbolu


Ponadto jednym z kluczowych elementów dalszej współpracy jest rozwój piłki młodzieżowej. Nowa umowa przewiduje wsparcie merytoryczne PZPN przy realizacji programów piłkarskich PKN Orlen, w których już bierze udział 18 tys. dzieci - czytamy na oficjalnej stronie związku. 

Orlen będzie w najbliższych latach także sponsorem generalnym reprezentacji Polski kobiet, kadr młodzieżowych, a także sponsorem tytularnym Pucharu Polski kobiet, Ekstraligi kobiet oraz 1. Ligi kobiet. Na przestrzeni ostatniej dekady liczba piłkarek zwiększyła się w Polsce aż 8-krotnie, a zainteresowanie wydarzeniami piłkarskimi deklaruje 63 proc. Polek. Rośnie również marketingowa wartość żeńskiego futbolu. Oglądalność meczów kadry kobiet w eliminacjach mistrzostw świata w szczytach komunikacyjnych przekraczała 400 tys. widzów. Polski koncern dostrzega również potencjał wirtualnej odmiany piłki nożnej jako nowego narzędzia wspierającego rozwój dyscypliny, pozwalającego budować rozpoznawalność marki wśród setek tysięcy graczy. 

W trakcie obowiązywania umowy reprezentacja Polski rozegra eliminacje do Euro 2024 oraz do MŚ 2026. Z kolei w 2025 roku odbędą się mistrzostwa Europy kobiet. Polska jest jednym z kandydatów do organizacji turnieju.

Czytaj także:


Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?

red/Laczynaspilka.pl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także