more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Polska - Albania. Mecz kadry na PGE Narodowym? Decyzja w styczniu

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2023 18:30
Decyzja ws. areny marcowego meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy Polska - Albania powinna zapaść do 16 stycznia. Do tego czasu PZPN musi zgłosić informację do UEFA. Trwają rozmowy dotyczące m.in. organizacji spotkania na nieczynnym wcześniej PGE Narodowym w Warszawie.
Piłkarze reprezentacji Polski podczas meczu na PGE Narodowym w Warszawie
Piłkarze reprezentacji Polski podczas meczu na PGE Narodowym w WarszawieFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

- Sprawa lokalizacji zaplanowanego na 27 marca meczu z Albanią zostanie wyjaśniona do 16 stycznia. Musimy wówczas przesłać ostateczną decyzją do europejskiej centrali. Termin był już przesuwany kilka razy, ten jest ostateczny - powiedział rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

Mecz Polska - Albania w el. Euro 2024 na PGE Narodowym? Decyzja do 16 stycznia

Obecnie najbardziej realne jest rozegranie meczu na PGE Narodowym, choć cały czas trwają rozmowy, a decyzja jeszcze nie zapadła.

Największy w Polsce stadion jest od wielu lat "domem" piłkarskiej reprezentacji, ale od połowy listopada 2022 roku nie można tam grać z powodu wykrycia wady konstrukcji dachu (jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej). W trybie pilnym przeniesiono wówczas - na stadion Legii - towarzyskie spotkanie z Chile, tuż przed wylotem kadry na mundial w Katarze.

W połowie grudnia poinformowano o wznowieniu działalności przez PGE Narodowy, ponownie otwarto bramy obiektu. Niedostępne dla gości pozostały jednak trybuny i płyta stadionu. - Robimy wszystko, by mecz Polska - Albania odbył się na PGE Narodowym zgodnie z planem. Obecnie nasze działania skoncentrowane są na tym, by zaplanowane na 27 marca spotkanie było swoistym otwarciem sezonu imprez całostadionowych na PGE Narodowym. Oczywiście pozostajemy w stałym kontakcie z PZPN w tej sprawie - powiedziała w środę PAP rzeczniczka PGE Narodowego Małgorzata Bajer.

- Jeśli chodzi o status prac, to - jak wiadomo - wszystkie elementy bypassu zostały założone. Dzięki temu, że zabezpieczył i odciążył wadliwy element, mogą być prowadzone prace związane m.in. z pobieraniem próbek materiału z uszkodzonego elementu. Pracujemy także nad planem naprawczym. Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, dokładamy wszelkich starań, aby do 27 marca wszystko funkcjonowało, jak należy. Żeby rzeczywiście było to pierwsze w tym roku duże wydarzenie na stadionie - dodała.

Jak zaznaczyła, sytuacja jest dynamiczna. - Jesienią nikt z nas nie spodziewał się przecież, że stadion zostanie zamknięty i nie odbędzie się tutaj listopadowy mecz z Chile. Oczywiście cały czas pracujemy nad tym, aby zdiagnozowaną wadę usunąć. Trwają naprawdę bardzo intensywne prace. Jak wspomniałam, pozostajemy w stałym kontakcie z PZPN w tej sprawie - przyznała rzeczniczka PGE Narodowego.

Polska - Albania. Kiedy mecz Biało-Czerwonych w eliminacjach Euro 2024?

Mecz z Albanią 27 marca będzie drugim występem reprezentacji Polski w zbliżających się eliminacjach mistrzostw Europy. Trzy dni wcześniej reprezentacja Polski zagra z Czechami w Pradze.

W grupie E wystąpią też niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Do turnieju finałowego w Niemczech (14 czerwca - 14 lipca 2024) awansują dwie najlepsze drużyny z tej stawki.

W eliminacjach wystąpią 54 drużyny i powalczą o 23 miejsca w turnieju finałowym, którego stawkę uczestników uzupełnią gospodarze. Miejscem losowania grup Euro 2024 będzie w grudniu 2023 filharmonia w Hamburgu.

Mecze Euro 2024, które potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024, rozgrywane będą w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Lipsku i Stuttgarcie. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

Rywale reprezentacji Polski

Czytaj także:

Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?

red/IAR/PAP


Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także