more_horiz
Wiadomości

Formuła 1: Lewis Hamilton negocjuje z Mercedesem. Porozumienie coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2023 15:19
Negocjacje nowego kontraktu siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Brytyjczyka Lewisa Hamiltona z teamem Mercedesa są na finiszu - ujawnił jeden z francuskich portali finansowych. Według nieoficjalnych informacji umowa opiewa na kwotę 142 mln euro za dwa sezony.
Lewis Hamilton
Lewis HamiltonFoto: PAP/DPA/Hasan Bratic

Umowa ma obejmować sezony 2024 i 2025, po których Hamilton planuje zakończyć karierę. Aktualny kontrakt Brytyjczyka, który wynosi około 45 mln euro rocznie, kończy się po sezonie 2023.

O tym, rozmowy Mercedesa z menedżerami Hamiltona są na finiszu potwierdził także szef teamu Toto Wolff. "Do jej sfinalizowania może dojść już w najbliższych godzinach" - przyznał Austriak.

Nowy lukratywny kontrakt Hamiltona - jak twierdzi francuski portal - nie zawiera premii w wysokości 25 mln euro, która w obecnej umowie jest przewidziana na zdobycie kolejnego, ósmego tytułu mistrza świata.

Środki na wynagrodzenie dla Hamiltona - jak twierdzą dobrze poinformowani - nie będą pochodziły bezpośrednio z budżetu zespołu, ma je zapewnić partner Mercedesa, firma Ineos, która również będzie przekazywała darowizny na rzecz organizacji misyjnej i charytatywnej Mission 44 założonej przez Hamiltona.

Współwłaścicielem Mercedes F1 Team jest Jim Ratcliffe, założyciel i prezes Ineos, którego majątek według magazynu "Forbes" jest szacowany na 15 mld dolarów.

Czytaj także:

bg/PAP

Zobacz także

Zobacz także