more_horiz
Wiadomości

Dakar 2023: Kamil Wiśniewski wycofał się z powodu urazu. "Im wyżej mierzysz, tym więcej masz do stracenia"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2023 11:04
Jadący quadem Kamil Wiśniewski po czwartkowym etapie wycofał się z Rajdu Dakar. Powodem jest uraz, jakiego doznał na trasie w piątym dniu imprezy.
Kamil Wiśniewski wycofał się z Rajdu Dakar
Kamil Wiśniewski wycofał się z Rajdu DakarFoto: PAP/Panoramic/FLORENT GOODEN

Polak wywrócił się na trasie odcinka specjalnego, mocno się poobijał i doznał złamania dwóch palców dłoni. Uraz jest bolesny, uniemożliwia dalszą jazdę.

"Wycofuję się z rajdu Dakar i to jest najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek musiałem podjąć. Miałem wywrotkę, w jej wyniku mocno się poobijałem. Złamałem dwa palce u ręki, a bez sprawnej dłoni niemożliwe jest kontynuowanie rajdu" - napisał zawodnik po konsultacji medycznej.

W czwartek Wiśniewski awansował z ósmego na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Pomimo kontuzji uzyskał siódmy czas, o 15.44 słabszy od najszybszego Argentyńczyka Francisco Moreno Floresa.

"W karierze sportowej przejechałem sześć Rajdów Dakar. Miałem apetyt na podium, musiałem zaryzykować. Tym razem się nie udało, może za rok będę miał więcej szczęścia. Taki jest motosport. Im wyżej mierzysz, tym więcej masz do stracenia" - dodał.

W poprzedniej edycji imprezy Wiśniewski wywalczył trzecią lokatę w kategorii quadów. 

Czytaj także:

red/PAP

Zobacz także

Zobacz także