more_horiz
Wiadomości

Jakub Kiwior o krok od Arsenalu. Trener Spezii wprost o transferze Polaka: to frustrujące

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 12:00
W poniedziałek Jakub Kiwior ma zostać oficjalnie ogłoszony piłkarzem Arsenalu. Nie wszyscy jednak są zadowoleni z tego ruchu. - To frustrujące - mówił na konferencji prasowej Luca Gotti, trener Spezii Calcio.
Jakub Kiwior w trakcie meczu reprezentacji Polski
Jakub Kiwior w trakcie meczu reprezentacji PolskiFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Przejście Kiwiora do londyńskiego klubu będzie rekordowym w historii Spezii, jednak dla trenera włoskiego klubu to nie jest dobra wiadomość.

- To frustrujące dla trenera. Ciężko pracujesz, a później nie masz okazji cieszyć się owocami swojej pracy - mówił Luca Gotti w trakcie konferencji prasowej przed meczem Serie A.

Jakub Kiwior zostanie piłkarzem Arsenalu. Trener Spezii: to frustrujące dla trenera

Jak informował już Fabrizio Romano w poniedziałek Jakub Kiwior zostanie zaprezentowany jako zawodnik Arsenalu. Obecnie reprezentant Polski przebywa w Londynie, gdzie pomyślnie przeszedł testy medyczne i wkrótce ma podpisać kontrakt.

Obrońca trafi z włoskiej Serie A do angielskiej Premier League za rekordową kwotę w historii Spezii Calcio. Cała transakcja ma się zamknąć w okolicach 30 milionów euro.

Powodzenia na dalszej drodze kariery życzył Kiwiorowi trener Spezii.

- Jestem bardzo szczęśliwy z tej szansy Kiwiora, którą sobie stworzył. Jest to również największa sprzedaż w historii Spezii i wyobrażam sobie, że klub również jest z tego zadowolony. Ja nie mogę być jednak z tego powodu szczęśliwy. Są trenerzy, którzy ciągle narzekają i proszą o wzmocnienia, ale to nie w moim stylu. Często jestem w sytuacji, gdy moje kluby sprzedają piłkarzy z dużym zyskiem. To nie oznacza, że piłkarze, którzy przybywają, aby ich zastąpić, są gorsi, są jedynie mniej gotowi i trzeba ich oszlifować - stwierdził.

Jakub Kiwior w barwach Spezii wystąpił w 43 meczach.


Czytaj także
:

Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?

red/Twitter

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także