more_horiz
Wiadomości

Fernando Santos selekcjonerem. Rekordowe zarobki Portugalczyka

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 12:02
Fernando Santos został we wtorek zaprezentowany jako nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Portugalczyk ma być najlepiej zarabiającym trenerem spośród wszystkich, którzy do tej pory piastowali to stanowisko. 
Fernando Santos ma otrzymywać w Polsce rekordową pensję
Fernando Santos ma otrzymywać w Polsce rekordową pensję Foto: Forum/Reuters/MOLLY DARLINGTON

Po miesiącu poszukiwań prezes PZPN Cezary Kulesza wybrał następcę Czesława Michniewicza.

"Wybór nie był łatwy, ale wierzę, że z nowym trenerem przeżyjemy wiele pięknych chwil" - napisał już w niedzielę na Twitterze szef federacji.

Następnego dnia wieczorem Kulesza zamieścił wspólne zdjęcie z Santosem i podpisem: "Do zobaczenia jutro na konferencji na PGE Narodowym", potwierdzając w ten sposób swój wybór.

Fernando Santos z rekordowymi zarobkami 

Pochodzący z Lizbony 68-letni szkoleniowiec przyleciał do Warszawy w poniedziałek i do wieczora prowadził rozmowy z Kuleszą. Santosowi towarzyszyli dwaj współpracownicy, a w jego sztabie znajdą się również Polacy, o co zabiegały władze PZPN.

We wtorek doświadczony Portugalczyk został oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Według medialnych spekulacji, Fernando Santos będzie zdecydowanie najlepiej opłacanym selekcjonerem w historii reprezentacji Polski. Roczna pensja Portugalczyka ma wynieść nawet trzy miliony euro.

Dla porównania, jego poprzednik - Czesław Michniewicz zarabiał rocznie 570 tysięcy euro, a inny Portugalczyk Paulo Sousa, który prowadził Biało-Czerwonych w 2021 roku, mógł się pochwalić rocznymi zarobkami w wysokości 850 tysięcy euro.

Zacznie od meczu z Czechami 

68-letni szkoleniowiec, który w 2016 roku doprowadził reprezentację Portugalii do mistrzostwa Europy, będzie więc zdecydowanie najlepiej opłacanym selekcjonerem polskiej kadry w historii. 

Jeśli spekulacje się potwierdzą, Fernando Santos będzie zarabiał w Polsce lepiej niż w ojczyźnie. W Portugalii miał bowiem inkasować rocznie 2,25 mln dolarów. 

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski zadebiutuje 24 marca. Biało-Czerwoni rozpoczną wówczas eliminacje mistrzostw Europy - z Czechami na wyjeździe. Trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.

Na turniej w Niemczech awansują dwie drużyny z grupy.

Początek konferencji prasowej o godzinie 13. Transmisja na portalu PolskieRadio24.pl>>>OGLĄDAJ TUTAJ<<<

Polskieradio24.pl Polskieradio24.pl

/empe, sport.pl 

Zobacz także

Zobacz także