more_horiz
Wiadomości

PŚ w Bad Mitterndorf: Kubacki ma szansę na rewanż. Polak może wrócić na prowadzenie w PŚ

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 07:31
W austriackim Bad Mitterndorf odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich na mamuciej skoczni Kulm. W sobotę najlepszy był Norweg Halvor Egner Granerud, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, spychając na drugie miejsce Dawida Kubackiego.
Dawid Kubacki na skoczni w Bad Mitterndorf
Dawid Kubacki na skoczni w Bad MitterndorfFoto: PAP/Grzegorz Momot

Polak ma szybką okazję do rewanżu, chociaż nie będzie to łatwe. W sobotę zajął dopiero 10. miejsce, tracąc do Norwega aż 74,5 pkt. Jak przyznał, w pierwszej serii popełnił błąd przy odbiciu. "Przez to za szeroko poszły mi narty i tę jedną mi odciągnęło. Przez to straciłem trochę wysokości" - mówił po zawodach.

Lepiej od niego skakał czwarty Piotr Żyła, któremu do podium zabrakło tylko 2,4 pkt. Niezadowolony ze swoich skoków był 17. Kamil Stoch, natomiast powody do radości miał sklasyfikowany dwie pozycje niżej Aleksander Zniszczoł, który w pierwszej serii osiągnął 222,5 m, co jest jego rekordem życiowym.

W klasyfikacji generalnej PŚ Granerud ma 1216 pkt i o 26 wyprzedza Kubackiego. Żyła jest piąty, a Stoch ósmy.

Niedzielny konkurs rozpocznie się o godzinie 14.15. Półtorej godziny wcześniej odbędą się kwalifikacje. Wystartuje w nich także Jakub Wolny, który jako jedyny z piątki biało-czerwonych nie uzyskał awansu do sobotnich zawodów.

Posłuchaj
00:18 Dawid Kubacki przed drugim konkursem w Kulm.mp3 Dawid Kubacki przed drugim konkursem w Kulm

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

bg/PAP

Zobacz także

Zobacz także