more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: co dalej z Jakubem Kałuzińskim? Lechia Gdańsk wydała komunikat

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 16:38
Kontrakt Jakuba Kałuzińskiego z Lechią Gdańsk zakończy się 30 czerwca 2023 roku - poinformował klub ze stolicy Trójmiasta. Zawodnik nie przyjął oferty zaproponowanej przez władze Lechii. 
Jakub Kałuziński w barwach Lechii Gdańsk
Jakub Kałuziński w barwach Lechii GdańskFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

W ostatnich dniach Jakub Kałuziński był odsunięty od pierwszego składu Lechii Gdańsk. Piłkarz odrzucił ofertę "Biało-zielonych". Problemem jest, że gdańszczanie nie posiadają zespołu rezerw i zawodnik nie ma gdzie grać. 

Lechia Gdańsk wydała komunikat ws. Jakuba Kałuzińskiego

- Rozmowy z agentem Kuby trwały praktycznie cały poprzedni rok. Ostatecznie strony nie doszły do porozumienia, nad czym bardzo ubolewam. Kuba po 30 czerwca stanie się wolnym zawodnikiem, a do tego czasu jest oczywiście do dyspozycji trenera. Takie sytuacje się w piłce zdarzają. W zeszłym roku miałem podobną w Zagłębiu Lubin, gdzie młody wychowanek klubu Łukasz Poręba także odchodził po wygaśnięciu kontraktu. Zagłębie się utrzymało, a zawodnik odszedł do RC Lens. Teraz już jednak skupiamy się na naszym celu na tę rundę - wyjaśnił Łukasz Smolarow, dyrektor sportowy klubu.  

Jakub Kałuziński jest wychowankiem Lechii Gdańsk. Łącznie ma na swoim koncie 57 występów. W obecnych rozgrywkach rozegrał łącznie 20 meczów, w trakcie których strzelił jednego gola i dołożył dwie asysty.

Lechia zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli Ekstraklasy. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Mecz zaplanowano na sobotę 4 lutego. 


>>> Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski. Więcej o nowym trenerze Biało-Czerwonych <<< 

Czytaj także:

red/Lechia.pl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także