more_horiz
Wiadomości

Diogo Verdasca ze Śląska Wrocław chwali Fernando Santosa. "Jego dorobek jest imponujący"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 16:55
Od kilku dni całe piłkarskie środowisko żyje wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski, którym został Fernando Santos. Portugalski trener ma na swoim koncie liczne sukcesy, w tym mistrzostwo Europy w 2016 roku czy zwycięstwo w pierwszej edycji Ligi Narodów. Dorobek selekcjonera doskonale zna Diogo Verdasca, portugalski stoper Śląska Wrocław. 
Piłkarz Śląska Wrocław Diogo Verdasca przyznał, że Fernando Santos to dobry trener na selekcjonera reprezentacji Polski
Piłkarz Śląska Wrocław Diogo Verdasca przyznał, że Fernando Santos to dobry trener na selekcjonera reprezentacji PolskiFoto: Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

We wtorek na PGE Narodowym w Warszawie prezes PZPN Cezary Kulesza ogłosił nowego selekcjonera reprezentacji Polski, którym został Fernando Santos

Diogo Verdasca o Fernando Santosie: jego dorobek jest imponujący

- Fernando Santos to bardzo dobry trener z ogromnym doświadczeniem. Jego zespoły cechuje świetna organizacja w defensywie i zabójcze kontrataki. Na początku swojej przygody z reprezentacją Portugalii nasz zespół grał na dwóch napastników. W późniejszym etapie Santos preferował ustawienie z jednym snajperem - stwierdził stoper wrocławian.

Zdaniem obrońcy Śląska Wrocław Portugalczycy doceniają warsztat Santosa.

- Portugalczycy mają bardzo dobrą opinię o Fernando Santosie, ponieważ to właśnie z nim nasza reprezentacja po raz pierwszy w historii sięgnęła po mistrzostwo Europy, a także wygrała premierową edycję Ligi Narodów. To było coś niesamowitego dla Portugalii, dla piłki nożnej i całego kraju. Mamy wielu utalentowanych i znakomitych zawodników - przyznał.

- Nie uważam, żeby Portugalia pod wodzą Fernando Santosa grała defensywnie. Mieliśmy zwarty i szczelny środek, a do tego bardzo dobrze radziliśmy sobie w grze z kontry. To było dla nas odpowiednie rozwiązanie, ponieważ mamy niezwykle utalentowanych skrzydłowych, jak Bernardo Silva czy Diogo Jota. Co więcej, za wykończenie odpowiadał przecież Cristiano Ronaldo. Mamy dużo talentu i jakości, a także wielu zdolnych, młodych piłkarzy. Ta mieszanka sprawiła, że wygraliśmy wspomniane trofea - stwierdził Verdasca. 

Piłkarz Śląska Wrocław chwali nowego selekcjonera reprezentacji Polski

- Jestem zdania, że Fernando Santos to bardzo dobry trener dla reprezentacji Polski. To świetny szkoleniowiec, który wykonywał znakomitą pracę również w Porto czy drużynie narodowej Grecji. Jego dorobek jest imponujący i myślę, że to najlepiej świadczy o nim, jako o trenerze. Polska również ma bardzo dobrych i młodych zawodników, utalentowanych piłkarzy i wierzę, że już niebawem Biało-Czerwoni będą osiągać naprawdę rewelacyjne wyniki - powiedział. 

Fernando Santos będzie miał za zadanie między innym wywalczenie awansu w ramach el. Euro 2024Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje 24 marca z Czechami na wyjeździe, a trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Na turniej w Niemczech awansują dwie drużyny z grupy.

Polacy pozostawali bez trenera od 1 stycznia, kiedy to wygasła umowa z Czesławem Michniewiczem.

>>> Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski. Więcej o nowym trenerze Biało-Czerwonych <<< 

Były reprezentant Polski Jakub Wawrzyniak o zatrudnieniu Fernando Santosa jako selekcjonera kadry:

Czytaj także:

Polskieradio24.pl


red/Slaskwroclaw.pl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także