more_horiz
Wiadomości

Portugalczycy nie wierzą w sukces Fernando Santosa z reprezentacją Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 21:08
Przeprowadzony przez lizboński dziennik "A Bola" sondaż dotyczący możliwych sukcesów trenera Fernando Santosa z reprezentacją Polski dowodzi, że Portugalczycy nie wierzą w triumfy szkoleniowca z ekipą Biało-Czerwonych.
Portugalczyk Fernando Santos został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Na stanowisku zastąpił Czesława Michniewicza
Portugalczyk Fernando Santos został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Na stanowisku zastąpił Czesława MichniewiczaFoto: PAP/Leszek Szymański

W ostatnich tygodniach w polskich mediach sportowych przewijał się w większości temat następcy Czesława Michniewicza. Ostatecznie jednak Cezary Kulesza wybrał nowego selekcjonera reprezentacji Polski, którym został Fernando Santos

Portugalczycy nie wierzą w sukces Fernando Santosa jako selekcjonera reprezentacji Polski

W uruchomionym w środę rano w internecie sondażu większość czytelników stołecznej gazety wskazała, że nie spodziewa się, aby ich rodak mógł odnieść sukcesy z reprezentacją Polski.

Na prawdopodobne niepowodzenie Santosa, który we wtorek w Warszawie został ogłoszony nowym selekcjonerem Polski, do środowego popołudnia zagłosowało blisko 58 proc. uczestników ankiety przygotowanej przez dziennik "A Bola". Przeciwnego zdania było 42 proc.

68-letni trener Fernando Santos rozstał się z drużyną narodową Portugalii po ośmiu latach w grudniu 2022 r. Rezygnacja selekcjonera nastąpiła krótko po powrocie z mundialu w Katarze, na którym Portugalczycy niespodziewanie przegrali w ćwierćfinale 0:1 z Marokiem, odpadając z turnieju.

Mistrzostwo Europy z Portugalią

Podczas pracy z reprezentacją Portugalii Santos zdobył mistrzostwo Europy w 2016 r., zaś trzy lata później wygrał pierwszą edycję Ligi Narodów UEFA.

W związku z wygraniem tych trofeów pochodzący z Lizbony szkoleniowiec został uznany trenerem roku w 2016 r. i 2019 r. w plebiscytach organizowanych przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu.

Nowy selekcjoner będzie miał za zadanie między innym wywalczenie awansu w ramach el. Euro 2024Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje 24 marca z Czechami na wyjeździe, a trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Na turniej w Niemczech awansują dwie drużyny z grupy.

Polacy pozostawali bez trenera od 1 stycznia, kiedy to wygasła umowa z Czesławem Michniewiczem.

>>> Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski. Więcej o nowym trenerze Biało-Czerwonych <<< 

Sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski o kontrakcie Fernando Santosa:

Czytaj także:

Polskieradio24.pl


red/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także