more_horiz
Wiadomości

Santos odpowiedział na słynne słowa Lewandowskiego. "Jedyne gwiazdy, jakie znam, są na niebie"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 17:40
Fernando Santos został zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Portugalczyk został między innymi zapytany o słynne słowa Roberta Lewandowskiego po meczu MŚ z Francją. - Oczywiście musi być radość z gry. Nie chodzi tutaj o rozrywkę - stwierdził 68-letni trener.
Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos odniósł się do słynnych słów Roberta Lewandowskiego po meczu z Francją
Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos odniósł się do słynnych słów Roberta Lewandowskiego po meczu z FrancjąFoto: Shutterstock.com/RMilan/Dziurek

W ostatnich tygodniach w polskich mediach sportowych przewijał się w większości temat następcy Czesława Michniewicza. Ostatecznie jednak Cezary Kulesza wybrał nowego selekcjonera reprezentacji Polski, którym został Fernando Santos

Fernando Santos o słynnych słowach Roberta Lewandowskiego. "Jedyne gwiazdy, które znam, są na niebie"

Nie jest tajemnicą jak ważną rolę w kadrze pełni kapitan Robert Lewandowski. Szczególnie przekonał się o tym Jerzy Brzęczek i po części Czesław Michniewicz. Teraz z jednym z najlepszych piłkarzy na świecie będzie się musiał zmierzyć Fernando Santos. Dla byłego opiekuna Portugalii i Grecji nie jest to nic nowego. W drużynie mistrzów Europy w składzie miał Cristiano Ronaldo.

Podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym Santos zaznaczył, że dla piłkarzy grających w kadrze najważniejsza jest pasja. Portugalczyk odniósł się również do słynnych już słów Lewandowskiego po meczu z Francją, gdzie zawodnik FC Barcelony został zapytany o swoją przyszłość w kadrze.

- Oczywiście musi być radość z gry. Nie chodzi tutaj o rozrywkę. Wszyscy zawodnicy muszą być szczęśliwi. Musimy być rodziną. Jeżeli piłkarze są tutaj z pasji, to jest najważniejsze przy reprezentacji kraju - stwierdził Fernando Santos.

Portugalczyk został również zapytany o pracę z największymi gwiazdami futbolu. - Jedyne gwiazdy, które znam, są na niebie. Nigdy nie widziałem jednej gwiazdy na niebie. To musi być zespół gwiazd. Takie mam powiedzenie - dodał.

"Musimy wykorzystać wszystkie talenty"

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski był również pytany m.in. o młodzież i jej szkolenie, przy którym będzie miał spory udział.

- Musimy wykorzystać wszystkie talenty. Mamy też zawodników, którzy stanowią o charakterze tej drużyny. Będziemy obserwowali piłkarzy - stwierdził 68-latek.

- Zawsze prowadziłem wielkich zawodników. Miałem szczęście. Najważniejsze jest, żebyśmy byli zespołem - liczymy się "my". Każdy ma swoją osobowość, selekcjoner musi to połączyć. Wszyscy jesteśmy ważni - tłumaczył.

Nowy selekcjoner będzie miał za zadanie między innym wywalczenie awansu w ramach el. Euro 2024Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje 24 marca z Czechami na wyjeździe, a trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Na turniej w Niemczech awansują dwie drużyny z grupy.

Polacy pozostawali bez trenera od 1 stycznia, kiedy to wygasła umowa z Czesławem Michniewiczem.

Konferencja prasowa nowego selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa:

Pierwszy wywiad Fernando Santosa na oficjalnej stronie "Łączy Nas Piłka":

Czytaj także:

Polskieradio24.pl


red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także