more_horiz
Wiadomości

El. ME-U21: reprezentacja Polski poznała rywali. Biało-Czerwoni zrewanżują się Niemcom i Izraelowi?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 10:55
Niemcy, Izrael, Bułgaria, Kosowo i Estonia będą rywalami polskich piłkarzy w eliminacjach mistrzostw Europy do lat 21, które w 2025 roku odbędą się na Słowacji.
El. ME-U21: reprezentacja Polski poznała rywali. Biało-Czerwoni zrewanżują się Niemcom i Izraelowi?
El. ME-U21: reprezentacja Polski poznała rywali. Biało-Czerwoni zrewanżują się Niemcom i Izraelowi?Foto: PAP/Artur Reszko

W czwartek w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie grup eliminacyjnych, na podstawie których zostanie wyłonionych 16 uczestników mistrzostw Europy. Pewni udziału w mistrzostwach są jedynie Słowacy, którzy zorganizują imprezę.

Znamy rywali Biało-Czerwonych

Biało-Czerwoni byli losowani z drugiego koszyka. Podopieczni Michała Probierza o udział w turnieju finałowym powalczą z reprezentacjami Niemiec, Izraela, Bułgarii, Kosowa i Estonii.

Bezpośredni awans do mistrzostw Europy uzyskają zwycięzcy dziewięciu grup eliminacyjnych oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Pozostałe zespoły z drugich pozycji stworzą trzy pary barażowe, których triumfatorzy także pojadą na turniej.

Stawkę uczestników młodzieżowych mistrzostw Europy uzupełni reprezentacja Słowacji.

Nadchodzi czas rewanżu

Reprezentacja Polski po raz ostatni grała w turnieju finałowym mistrzostw Europy w 2019 roku. W eliminacjach do tegorocznego turnieju, który zorganizują wspólnie Rumunia i Gruzja, drużyna prowadzona wówczas przez Macieja Stolarczyka okazała się słabsza od Niemiec i Izraela. Jak się okazało, w kolejnych eliminacjach nadarzy się okazja do rewanżu.

Pierwsze spotkania eliminacyjne zaplanowano na 20 marca. Kwalifikacje do mistrzostw zakończą się natomiast meczami barażowymi w listopadzie 2024 roku.

Czytaj także:

/empe

Zobacz także

Zobacz także