more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Dawid Kubacki w pogoni za Granerudem. O której kwalifikacje i konkurs w Willingen?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 08:22
W niedzielę w Willingen odbędzie się 20. z 32 zaplanowanych na ten sezon indywidualnych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rywalizacja przebiega pod dyktando Halvora Egnera Graneruda i Dawida Kubackiego. Norweg ma obecnie 152 punkty przewagi nad Polakiem.
W pierwszym konkursie Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce
W pierwszym konkursie Dawid Kubacki zajął trzecie miejsceFoto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Granerud jest w świetnej formie od Turnieju Czterech Skoczni, który wygrał. Na podium stał w 11 ostatnich konkursach, a siedem z nich wygrał. Najlepszy był m.in. w sobotę w Willingen.

Najdłuższą serię konkursów ukończonych w czołowej trójce miał Fin Janne Ahonen, który w sezonie 2004/05 plasował się w niej w 13 kolejnych zawodach.

Kubacki w sobotę był trzeci, a rozdzielił ich Anze Lanisek. Słoweniec w klasyfikacji generalnej jest trzeci, a jego strata do Graneruda wynosi 346 pkt.

- Robota wykonana, na pewno mogła być wykonana lepiej, ale wraca na dobre tory to, o czym rozmawialiśmy, nad czym pracowaliśmy. Jeszcze wymaga to małego doszlifowania, jednak jest coraz lepiej - powiedział polski skoczek przed kamerami Eurosportu.

Kubacki w tym sezonie na podium był 13-krotnie. Na koncie ma pięć zwycięstw.

Konkurs zaplanowano na godzinę 16. O 14.30 rozpoczną się kwalifikacje, a oprócz Kubackiego przystąpi do nich jeszcze pięciu Polaków: czwarty w sobotę Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny.

Program PŚ w Willingen:

Piątek, 3 lutego

konkurs drużyn mieszanych

Sobota, 4 lutego

kwalifikacje i konkurs indywidualny

Niedziela, 5 lutego

14.30 - kwalifikacje
16.00 - konkurs indywidualny

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

red/PAP

Zobacz także

Zobacz także