more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi w Turcji. Rozgrywki sportowe zawieszone do odwołania

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 13:03
W związku z potężnym trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii zawieszone zostały wszystkie sportowe rozgrywki, w tym Super Lig.
W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii zawieszone zostały do odwołania wszelkie rozgrywki sportowe
W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii zawieszone zostały do odwołania wszelkie rozgrywki sportoweFoto: PAP/EPA/DENIZ TEKIN/print screen/Twitter/TFF

W kataklizmie zginęło co najmniej 1385 osób: 912 w Turcji, 326 na terenach Syrii kontrolowanych przez rząd w Damaszku, 147 na obszarach zajmowanych przez rebeliantów. Tysiące osób zostało rannych.

Rozgrywki sportowe w Turcji zawieszone do odwołania

Trzęsienie ziemi pochłonęło bardzo dużą liczbę ofiar w Turcji i Syrii. W związku z tymi tragicznymi wydarzeniami, odwołane zostały wszelkie rozgrywki sportowe, podobnie jest w przypadku piłki nożnej i tureckiej Super Lig. 

- Z powodu ofiar śmiertelnych i rannych oraz trwających działań poszukiwawczych i ratunkowych w wyniku trzęsienia ziemi odczuwalnego w wielu prowincjach, zwłaszcza w Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakir, Malatya i Sanhurfa, których epicentrum znajduje się w Kahramanmaras; poniedziałkowe mecze Super Lig zostały przełożone na późniejszy termin - czytamy w oświadczeniu tureckiej federacji (TFF). 

Po 22. kolejkach Super Lig liderem jest Galatasaray, które ma 9 punktów przewagi nad lokalnym liderem Fenerbahce. Trzeci w tabeli jest İstanbul Başakşehir.

Czytaj także:

red/Twitter


Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także