more_horiz
Wiadomości

Christian Atsu wydobyty spod gruzów w Turcji. Były gracz Newcastle miał sporo szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 11:22
Ghański piłkarz Hatyasporu Christian Atsu został znaleziony i wyciągnięty żywy spod gruzów po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Turcję - poinformował wiceprezes jego klubu.
Christian Atsu został uratowany spod gruzów w Turcji
Christian Atsu został uratowany spod gruzów w TurcjiFoto: SCOTT HEPPELL / Reuters / Forum

"Christian Atsu został wyciągnięty ranny, ale żyje. Niestety pod gruzami wciąż znajduje się nasz dyrektor sportowy Taner Savut" - przekazał rozgłośni Radyo Gol Mustafa Ozak.

31-letni Ghańczyk, były zawodnik m.in. FC Porto, Newcastle United czy Malagi, był wśród zaginionych po poniedziałkowym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię.

Atsu długo był na liście zaginionych, a później docierały na jego temat sprzeczne informacje. Wcześniej spod gruzów wyciągnięto kilku innych piłkarzy i pracowników klubu Hatyaspor.

Wielokrotny reprezentant Ghany, który ostatni raz wystąpił w drużynie narodowej jednak w 2019 roku, w niedzielę zdobył jedyną bramkę w meczu ligowym z Kasimpasą. Na poniedziałek planowane były trzy inne mecze, ale po katastrofie zostały odwołane.

Po obu stronach granicy turecko-syryjskiej ratownicy i mieszkańcy wciąż poszukują ludzi uwięzionych w rumowiskach. Obszar dotknięty kataklizmem rozciąga się na ponad 330 km - od syryjskiego miasta Hama do tureckiego Diyarbakir. Według ostatnich danych zginęło ok. 5000 osób, a co najmniej cztery razy więcej zostało rannych.

Czytaj także:

bg/PAP

Zobacz także

Zobacz także