more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi w Turcji. Zmarł piłkarz wydobyty spod gruzów. Taner Kahriman miał 25 lat

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 15:00
Taner Kahriman to kolejny piłkarz, który zginął w trzęsieniu ziemi w Turcji. 25-letniego zawodnika wydobyto spod gruzów, ale mimo intensywnej akcji ratunkowej w szpitalu, nie udało się go uratować. 
W wyniku trzęsienia zmieni w Turcji zmarł kolejny piłkarz - Taner Kahriman. 25-latka nie udało się uratować, mimo akcji ratunkowej w szpitalu
W wyniku trzęsienia zmieni w Turcji zmarł kolejny piłkarz - Taner Kahriman. 25-latka nie udało się uratować, mimo akcji ratunkowej w szpitaluFoto: print stcreen/Twitter/FutbolArena/@futbolarena

Już ponad 11 tysięcy ofiar pochłonęły poniedziałkowe trzęsienia ziemi, w Turcji i w Syrii. Liczba ofiar trzech trzęsień w południowej Turcji i północnej Syrii rośnie z każdą godziną, a ratownikom kończy się czas na dotarcie do zasypanych pod gruzami. Na terenach dotkniętych kataklizmem temperatury oscylują wokół zera i jest śnieg. To oznacza, że wielu osobom, które mogły przeżyć, grozi teraz śmierć z zimna. W akcji poszukiwawczej bierze udział co najmniej 60 tysięcy Turków oraz specjalistyczne ekipy z kilkunastu krajów, w tym z Polski.

Nie żyje Taner Kahriman. 25-letni piłkarz zginął w trzęsieniu ziemi w Turcji

Taner Kahriman, który niedawno został piłkarzem Kahramanmarasa Istiklalsporu został wydobyty spod gruzów w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji, ale 25-letniego piłkarza nie udało się uratować, mimo akcji ratunkowej. O śmierci zawodnika informacje przekazał jego były klub 52 Orduspor FK, z którego Kahriman odszedł we wrześniu ubiegłego roku. 

Według lokalnych mediów jeszcze kilku piłkarzy Kahramanmarasu jest uwięzionych pod gruzami.

We wtorek grający na zapleczu tureckiej Super Lig klub Yeni Malatyaspor potwierdził, że ofiarą trzęsienia ziemi jest bramkarz drużyny - Ahmet Eyüp Türkaslan, którego ciało znaleziono pod gruzami. Zawodnik miał 28 lat. 

Już wcześniej turecka federacja poinformowała, że rozgrywki Super Lig zostały zwieszone do odwołania. Liderem jest Galatasaray, które ma 9 punktów przewagi nad lokalnym liderem Fenerbahce. Trzeci w tabeli jest İstanbul Başakşehir.


Czytaj także
:

red/Twitter/IAR


Zobacz także

Zobacz także