more_horiz
Wiadomości

Mamy Polaka w Formule 3! Piotr Wiśnicki w zespole PHM Racing

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2023 09:30
Polski kierowca Piotr Wiśnicki w sezonie 2023 będzie rywalizował w Formule 3. - Bardzo się cieszę, że będę mógł jeździć w tak silnej stawce z PHM Racing - przyznał 19-latek, który dołączył do zespołu PHM Racing by Charouz.
19-letni Piotr Wiśnicki w sezonie 2023 będzie rywalizował w Formule 3 w zespole PHM Racing
19-letni Piotr Wiśnicki w sezonie 2023 będzie rywalizował w Formule 3 w zespole PHM RacingFoto: print screen/Facebook/Piotr Wiśnicki Professional Racing Driver

19-latek zadebiutował w bolidach jednomiejscowych trzy lata temu, gdy rywalizował we włoskich mistrzostwach Formuły 4. Później przeniósł się do FRECA, gdzie ścigał się w sezonie 2022.

Polak w Formule 3. Piotr Wiśnicki zadebiutuje w zespole PHM Racing by Charouz

Teraz Piotr Wiśnicki uzupełnił skład PHM Racing w F3. Obok Polaka w składzie zespołu znaleźli się Sophia Flörsch i Roberto Faria.

- Bardzo się cieszę, że jako debiutant będę mógł rywalizować w tak mocnej stawce F3 razem z PHM Racing. To ogromny krok w mojej karierze i będzie wymagał ode mnie dużej ilości pracy - przyznał 19-letni kierowca.

Pierwszą okazję do jazdy bolidem Formuły 3 Piotr Wiśnicki będzie miał już za kilka dni. W dniach 14-16 lutego w Bahrajnie odbędą się przedsezonowe testy. Tydzień później pojawią się tam samochody F1.

- Piotr ma więcej umiejętności, niż pokazały ubiegłoroczne wyniki we FRECA - przyznał Roland Rehfeld, szef zespołu PHM Racing.

Sezon F3 ruszy w dniach 3-5 marca od rywalizacji na torze Sakhir w Bahrajnie, a zakończy na początku września (1-3) na włoskiej Monzy.

***

Prócz Piotra Wiśnickiego w ostatnich dniach pojawiły się informacje dotyczące również innego młodego polskiego kierowcy Kacpra Sztuki, który sezon 2023 rozpocznie od cyklu Formula Winter Series. Wcześniej startował w ADAC F4, a także we włoskiej F4. 

Czytaj także:

red/Instagram/phm.racing

Zobacz także

Zobacz także