more_horiz
Wiadomości

WRC. Kajetan Kajetanowicz szykuje się do sezonu! "Nie mogłem się doczekać, aż wsiądę za kółko"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2023 18:25
Kajetan Kajetanowicz, mimo że nie ogłosił jeszcze swoich startów w tym sezonie rajdowych MŚ cały czas przygotowuje się do startów. "Kajto" testował Skodę Fabię Rally2 Evo w okolicach swojej rodzinnej miejscowości. Wkrótce ponownie zasiądzie za kierownicą rajdówki. 
Kajetan Kajetanowicz podczas zimowych testów przed swoim startem w sezonie rajdowych mistrzostw świata
Kajetan Kajetanowicz podczas zimowych testów przed swoim startem w sezonie rajdowych mistrzostw świataFoto: mat. prasowe/Kajto.pl

W ubiegły weekend zakończyła się druga runda Rajdowych Mistrzostw Świata – zimowy Rajd Szwecji. Choć na starcie zabrakło Kajetana Kajetanowicza, ustronianin w tym czasie nie próżnował. Kajto testował Skodę Fabię Rally2 Evo w okolicach swojej rodzinnej miejscowości, co było elementem przygotowań do rozpoczęcia jego sezonu. Wkrótce Kajetanowicz ponownie zasiądzie za kierownicą rajdówki.

Kajetan Kajetanowicz szlifuje formę przed sezonem rajdowych MŚ. "Nie mogłem się doczekać, aż wsiądę za kółko"

Szybkie drogi, wysokie bandy śnieżne i opony z kolcami – to połączenie, które uwielbia każdy kierowca oraz kibic rajdowy. Szczególnie było to widać podczas tegorocznego Rajdu Szwecji, w którym średnie prędkości na odcinkach przekraczały 120 km/h! Choć na starcie w kategorii WRC 2 nie mógł pojawić się Kajetan Kajetanowicz, czterokrotny mistrz Polski i tak postanowił odbyć trening w zimowych warunkach.

– Nie mogłem się doczekać, aż wsiądę za kółko. Mamy piękną zimę i opony z długim kolcem. Możemy poczuć na śniegu i lodzie przyczepność, która daje mnóstwo emocji i frajdy. Mam nadzieję, że wkrótce i dla nas rozpocznie się sezon, a te testy to świetne przygotowanie – mówi trzykrotny mistrz Europy.

Mistrz wspiera ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Zimowe testy Kajetanowicza miały też ważny wymiar symboliczny. Na samochodzie Polaka widniał napis "Every second matters", czyli "Każda sekunda ma znaczenie" – to nawiązanie do tragicznego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz gest solidarności z tymi, którzy ucierpieli w tym tragicznym zdarzeniu, a także z ratownikami, którzy dalej walczą z czasem, wydobywając spod gruzów żywych ludzi.

– Jesteśmy poruszeni tym, co wydarzyło się w Turcji i Syrii. Wiele osób straciło tam życie, ale pamiętamy też o ludziach, którzy będą teraz musieli odbudować swoje całe życie. Z tej okazji postanowiliśmy okleić nasz samochód w taki sposób, aby zwrócić na to uwagę. Myślmy o tym, rozmawiajmy i pomagajmy. Możemy ratować życie, tak jak robią to teraz bohatersko polscy ratownicy, którzy ryzykują dla innych swoje życie i zdrowie – mówi Kajetan Kajetanowicz.

Kolejną rundą Rajdowych Mistrzostw Świata będzie szutrowy Rajd Meksyku, który odbędzie się między 16 a 19 marca. Wkrótce Kajetan Kajetanowicz ponownie ma zasiąść za kierownicą rajdówki podczas testów, gdzie zakomunikuje o swoich planach na sezon 2023.

>>> Więcej o Kajetanie Kajetanowiczu <<< 

Kalendarz i wyniki sezonu WRC 2023:

1. Rajd Monte Carlo (19-22 stycznia) - S. Ogier/Toyota
2. Rajd Szwecji (9-12 lutego) - O. Tänak/M-Sport/Ford
3. Rajd Meksyku (16-19 marca)
4. Rajd Chorwacji (20-23 kwietnia)
5. Rajd Portugalii (11-14 maja)
6. Rajd Sardynii (1-4 czerwca)
7. Rajd Safari (22-25 czerwca)
8. Rajd Estonii (20-23 lipca)
9. Rajd Finlandii (3-6 sierpnia)
10. Rajd Akropolu (7-10 września)
11. Rajd Chile (28 września - 1 października)
12. Rajd Europy Centralnej: Austria, Czechy, Niemcy (26-29 października)
13. Rajd Japonii (16-19 listopada)


Czytaj także:

red/mat. prasowe

Zobacz także

Zobacz także