Liga Konferencji: Lech Poznań w 1/8 finału. W piątek losowanie

2023-02-24, 00:01

Liga Konferencji:  Lech Poznań w 1/8 finału. W piątek losowanie
KAA Gent w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy . Foto: Reuters / Forum

Belgijski KAA Gent 1:0, jako ostatni zespół awansował do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy po wygranej w serii rzutów karnych z azerskim Karabachem. Wcześniej z awansu cieszył się Lech Poznań po zwycięstwie w rewanżowym meczu barażowym nad zespołem Bodoe/Glimt 1:0.

W Gandawie mecz zakończył się wynikiem 1:0, więc zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. W czwartej serii strzałów, uderzenie Yassine'a Benzii obronił Davy Roef, a "jedenastki" zakończyły się wynikiem 5:3.

W innym meczu w Belgii Anderlecht po rzutach karnych wyeliminował Łudogorca Razgrad. Piłkarze z przedmieść Brukseli przegrali w Bułgarii 0:1, a w rewanżu prowadzili po 90 minutach 2:1, ale w dogrywce nie wykorzystali przewagi liczebnej, gdy w 97. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę za przytrzymywanie rywala otrzymał Jakub Piotrowski. W konkursie karnych Belgowie wygrali 3-0.

Lech z wyjątkowo cennym awansem

Piłkarze Lecha Poznań pokonali FK Bodoe/Glimt 1:0 (0:0), a bramka Mikaela Ishaka dała Lechowi awans do 1/8 finału Ligi Konferencji. Lech jest pierwszym polskim zespołem od 32 lat, który wiosną przeszedł do kolejnej rundy w europejskich rozgrywkach. Rywala w 1/8 finału mistrzowie Polski poznają już w piątek, a mecze tej fazy zaplanowano na 9 i 16 marca.

Ponadto awans wywalczyły: Lazio Rzym, AEK Larnaka, Sheriff Tyraspol, FC Basel oraz Fiorentina.

Na zwycięzców baraży czekają już w 1/8 finału zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w grupach Ligi Konferencji: Villarreal (grał z Lechem w jednej grupie), Istanbul Basaksehir, West Ham United, Nice, AZ Alkmaar, Djurgaarden, Sivasspor oraz Slovan Bratysława.

Losowanie par tej rundy zaplanowano na piątek na godzinę 13.

Finał Ligi Konferencji odbędzie się 7 czerwca w Pradze.