Premier League: pogrom w hicie na Anfield Road. Liverpool zdemolował Manchester United

2023-03-05, 19:44

Mohamed Salah i jego koledzy z Liverpoolu rozbili Manchester United . Foto: PAP/EPA/Peter Powell

Liverpool FC rozbił na swoim stadionie Manchester United 7:0 w szlagierowym meczu 26. kolejki piłkarskiej Premier League. "The Reds" rozbili odwiecznego rywala po przerwie, zdobywając aż sześć goli w drugiej połowie.

Mecz na Anfield Road miał być hitem 26. kolejki angielskiej ekstraklasy. W obecnym sezonie to Manchester United radził sobie lepiej, co przekłada się na wyższą lokatę w tabeli. Tym bardziej szokuje wynik niedzielnego meczu.

Nic nie zapowiadało pogromu

Pierwsza połowa nie zapowiadała jeszcze kompromitacji gości. Mecz początkowo nie porywał, ale lepsze wrażenie sprawiali "The Reds". W 43. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Cody Gakpo.

Można się jedynie zastanawiać, czy stracony gol do szatni podłamał podopiecznych Erika ten Haga.

Mecz do jednej bramki. Liverpool skuteczny do bólu

Po przerwie na boisku istniała bowiem tylko jedna drużyna. Już dwie minuty po powrocie na boisko wynik podwyższył Darwin Nunez. Gospodarze nie mieli dość - w 50. minucie było już 3:0, a kolejnego gola wbił Gakpo, który wykończył kontratak.

Liverpool prowadził wysoko, ale cały czas polował na kolejne gole. Mohamed Salah wpisał się na listę strzelców w 66. minucie. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu dublet skompletował natomiast Nunez. Egipski gwiazdor "The Reds" pozazdrościł Gakpo oraz Nunezowi. W 83. minucie Salah także zdobył swojego drugiego gola w meczu.

Niedzielny dublet oznacza, że Mohamed Salah został najskuteczniejszym piłkarzem "The Reds" w historii ich występów w Premier League. Egipcjanin zdobył już dla swojego klubu 129 goli i o jedno trafienie poprawił wynik Robbie'go Fowlera.

Fernandes nie wytrzymał. Skandaliczne zachowanie

Wynik ustalił rezerwowy Roberto Firmino, który pokonał Davida De Geę w 88. minucie. Podopieczni Juergena Kloppa byli zabójczo skuteczni - oddali osiem strzałów, z których aż siedem było celnych. Jedyna groźna okazja "Czerwonych Diabłów" po przerwie to natomiast strzał Marcusa Rashforda, po którym piłka trafiła w słupek.

Piłkarze Manchesteru United sprawiali wrażenie, jakby nie wierzyli w to, co się dzieje. Nie ukrywali też frustracji. Bruno Fernandes odepchnął nawet sędziego asystenta. Portugalski pomocnik prawdopodobnie zostanie ukarany za swoje działanie przez władze Premier League.

Nigdy nie wygrali z MU tak wysoko

7:0 to historyczny wynik. Liverpool nigdy wcześniej nie pokonał "Czerwonych Diabłów" tak wysoko. Raz przydarzył się wynik 7:1, w... 1895 roku.

Mimo wysokiej porażki Manchester United nadal jest wyżej w tabeli od niedzielnego rywala - na trzeciej pozycji. Zgromadził 49 punktów w 25 spotkaniach i ma 14 straty do prowadzącego Arsenalu oraz dziewięć do broniącego tytułu lokalnego rywala - Manchesteru City. Liverpool awansował na piątą pozycję z 42 punktami.