more_horiz
Wiadomości

WRC2. Kajetan Kajetanowicz wystartuje w siedmiu rundach sezonu! Zaprezentowano nową rajdówkę

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 14:14
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak pojadą w siedmiu rundach tegorocznego sezonu rajdowych mistrzostw świata w klasie WRC2. Załoga Orlen Team zasiądzie za kierownicą Škody Fabii Rally2 evo, którą przygotuje tak jak w ubiegłych latach hiszpański tuner RaceSeven. "Kajto" zmagania rozpocznie od zbliżającego się Rajdu Meksyku w dniach 16-19 marca.
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w siedmiu rundach tegorocznego sezonu WRC2. Polak przedstawił również nowe malowanie swojej rajdówki, którą zacznie zmagania w Meksyku
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w siedmiu rundach tegorocznego sezonu WRC2. Polak przedstawił również nowe malowanie swojej rajdówki, którą zacznie zmagania w MeksykuFoto: mat. prasowe/Kajto.pl

Lista startowa Rajdu Meksyku została opublikowana kilka tygodni temu. Dla Polaków będzie to pierwszy start w tym sezonie. Oprócz nich na starcie w kategorii WRC2 zobaczymy silną konkurencję, m.in. duety Greensmith/Andersson, Solberg/Edmondson, Formaux/Coria czy aktualnych mistrzów świata, Lindholma i Hämäläinen.

Rajd Meksyku. Kajetan Kajetanowicz wystartuje w siedmiu rundach sezonu WRC2

Kajetan Kajetanowicz startował już w Meksyku w sezonie 2020 - wtedy w kategorii WRC3. Polak zajął wtedy czwarte miejsce. Tym razem "Kajto" wspólnie z Maciejem Szczepaniakiem będą rywalizowali w WRC2. 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz kolejny spełniają się moje sportowe marzenia. Mogę stanąć do rywalizacji z najlepszymi kierowcami na świecie. Niewielki, prywatny zespół podejmuje walkę z najszybszymi konkurentami, często mającymi wsparcie fabryczne. To dzieje się naprawdę i jest możliwe dzięki wsparciu partnerów, którzy po raz kolejny udzielili mi kredytu zaufania. Dziękuję mojemu partnerowi tytularnemu PKN Orlen za pełen profesjonalizm, zrozumienie naszych potrzeb i jasne reguły gry. Dziękuję partnerowi technicznemu Delphi Technologies oraz Pirelli, SJS, Polskiemu Związkowi Motorowemu i RallyShop.pl za kontynuowanie współpracy i tak ważną w naszych relacjach elastyczność. Mamy także na pokładzie nowych partnerów: ATC Cargooraz marki Platinum Orlen Oil i Quazar Lotos Oil. Cieszę się, że mamy możliwość się rozwijać. Jestem przekonany, że wspólnie możemy walczyć o wysokie cele w tym sezonie. Już nie mogę się doczekać rywalizacji na odcinkach specjalnych. Zaczynamy niebawem - od Rajdu Meksyku. Trzymajcie za nas kciuki - powiedział Kajetanowicz, cytowany w oficjalnym komunikacie.

Nowe malowanie i prezentacja rajdowej Škody

Trzykrotny mistrz Europy zaprezentował również nowe barwy i swoją sprawdzoną rajdówkę - Škodę Fabię Rally2 evo, którą w sezonie 2023 również przygotuje tuner RaceSeven.

Trzecia runda rajdowych mistrzostw świata WRC odbędzie się w Meksyku w dniach 16-19 marca. Rywalizacja w Ameryce Północnej w WRC wraca po trzech latach przerwy. Ostatnią edycję Rajdu Meksyku wygrał Francuz Sébastien Ogier pilotowany przez Juliena Ingrassię.

Do rywalizacji w rajdowych MŚ przystąpią również Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Polska załoga wspierana przez koncern PKN Orlen na początek wystartuje w rajdowych mistrzostwach Europy w Portugalii. Rajd Fafe obędzie się w dniach 10-12 marca. 

W całym cyklu WRC zaplanowano łącznie 13 rund. W poprzednim sezonie po raz pierwszy w karierze triumfował Fin Kalle Rovanperä, który został najmłodszym mistrzem świata w historii. Wśród producentów tytułu broni Toyota. W klasie WRC2 najlepszy był jego rodak Emil Lindholm, Kajetanowicz zajął trzecie miejsce. 

>>> Więcej o Kajetanie Kajetanowiczu <<< 

Kalendarz i wyniki sezonu WRC 2023:

1. Rajd Monte Carlo (19-22 stycznia) - S. Ogier/Toyota
2. Rajd Szwecji (9-12 lutego) - O. Tänak/M-Sport/Ford
3. Rajd Meksyku (16-19 marca)
4. Rajd Chorwacji (20-23 kwietnia)
5. Rajd Portugalii (11-14 maja)
6. Rajd Sardynii (1-4 czerwca)
7. Rajd Safari (22-25 czerwca)
8. Rajd Estonii (20-23 lipca)
9. Rajd Finlandii (3-6 sierpnia)
10. Rajd Akropolu (7-10 września)
11. Rajd Chile (28 września - 1 października)
12. Rajd Europy Centralnej: Austria, Czechy, Niemcy (26-29 października)
13. Rajd Japonii (16-19 listopada)

Czytaj także:

red/Kajto.pl/Twitter

Zobacz także

Zobacz także