more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Paweł Żelem rezygnuje z funkcji prezesa Lechii Gdańsk

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 16:40
Paweł Żelem złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Lechii Gdańsk - poinformował klub z Pomorza. Ze względu na trwający proces licencyjny swoje obowiązki w zarządzie będzie wykonywał do końca marca.
Paweł Żelem zrezygnował z funkcji prezesa Lechii Gdańsk
Paweł Żelem zrezygnował z funkcji prezesa Lechii GdańskFoto: PAP/Adam Warżawa

Paweł Żelem był w zarządzie Lechii od lutego 2021 roku i był to jego powrót do Biało-Zielonych. Wcześniej w pomorskim klubie pracował od 2009 do 2013 roku. W zarządzie Lechii pozostaje w randze wiceprezesa Arkadiusz Gerwel.

W komunikacie Lechii nie podano powodów rezygnacji Żelema. Można się jedynie domyślać, że jedną z przyczyn dymisji działacza był konflikt z kibicami, który narastał w ostatnich miesiącach. Fani Lechii domagali się jego rezygnacji, skandując obraźliwe słowa zarówno pod adresem Żelema, jak i współwłaściciela klubu Adama Mandziary.

Jednak okazuje się, że wcale to nie musi być dla niego pożegnanie z klubem. Jak podaje serwis sport.trojmiasto.pl, Żelem może pozostać w Lechii, ale w roli dyrektora sportowego. To stanowisko od stycznia zajmuje Łukasz Smolarow.

Klub z Gdańska, który w poprzednim sezonie dzięki postawie w lidze wywalczył awans do europejskich pucharów. W obecnej kampanii broni się przed spadkiem - po 24 kolejkach Lechia zajmuje 16. miejsce ze stratą do 15. Korony Kielce. W najbliższej kolejce Ekstraklasy Biało-Zieloni na wyjeździe zmierzą się z Wartą Poznań.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także