more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Polska - Albania na PGE Narodowym. Jest zgoda i... odmowa ratusza

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 12:55
Warszawski ratusz zgodził się na organizację meczu Polska - Albania w eliminacjach mistrzostw Europy, który 27 marca ma zostać rozegrany na PGE Narodowym. Co ciekawe, stołeczni urzędnicy... nie wydali jednak zgody na rozegranie na tym obiekcie majowego finału Pucharu Polski oraz czerwcowego meczu towarzyskiego, który ma zagrać reprezentacja.
Mecz Polska - Albania odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie
Mecz Polska - Albania odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie Foto: PAP/Rafał Guz

W ubiegłym roku na PGE Narodowym wykryto usterkę dachu, która wymusiła na organizatorach przeniesienie towarzyskiego spotkania z Chile na stadion Legii Warszawa.

PGE Narodowy z usterką dachu

W kolejnych tygodniach trwały spekulacje, gdzie odbędzie się marcowy mecz z Albanią. Ostatecznie pod koniec lutego prezes PZPN Cezary Kulesza zakomunikował, że Biało-Czerwoni zagrają w "swoim domu", czyli na warszawskim stadionie przy al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1.

W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje, że eliminacyjny mecz między Polską a Albanią może jednak nie zostać rozegrany na PGE Narodowym. Zastrzeżenia co do stanu obiektu miał bowiem zgłaszać nadzór budowlany.

Ratusz zgadza się na mecz z Albanią. I tylko na ten mecz

Ostateczną decyzję co do organizacji imprezy miał wydać w poniedziałek warszawski ratusz. Z informacji RMF FM wynika, że urzędnicy wydali pisemną zgodę na organizację meczu Polska - Albania, który zaplanowano na 27 marca.

W tej samej decyzji administracyjnej poinformowano jednak o braku zgody na zorganizowanie na warszawskim stadionie finału Pucharu Polski, który tradycyjnie ma odbyć się 2 maja, oraz czerwcowego meczu towarzyskiego reprezentacji, w którym rywal Biało-Czerwonych nie jest jeszcze znany.

To dość zaskakujące rozstrzygnięcie, bo mówimy przecież o spotkaniach rozegranych na tym samym obiekcie. Dodatkowo ten, na który Polski Związek Piłki Nożnej otrzymał pozwolenie, odbędzie się za siedem dni, a dwa pozostałe dopiero w kolejnych miesiącach.

Czytaj także:

Rywale reprezentacji Polski

/empe, PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także