more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Thomas Thurnbichler wspiera Dawida Kubackiego i jego żonę. "Modlimy się za nich"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 18:36
Dawid Kubacki wycofał się z rywalizacji w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich do końca sezonu 2022/2023. Powodem są poważnie problemy zdrowotne jego żony. Słowa wsparcia dla swojego podopiecznego przekazał szkoleniowiec Biało-Czerwonych, Thomas Thurnbichler. "Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze" - przekazał Austriak.
Thurnbichler przekazał Kubackiemu słowa wsparcia
Thurnbichler przekazał Kubackiemu słowa wsparciaFoto: PAP/Grzegorz Momot

Dramat żony Kubackiego

"Dawid Kubacki z przyczyn osobistych opuszcza cykl Raw Air i nie wystartuje w dzisiejszym konkursie" - przekazał w niedzielę na Twitterze Polski Związek Narciarski. - Decyzję w sprawie startu w Lahti poznacie tak szybko, jak to możliwe - przekazał z kolei Thomas Thurnbichler, trener polskich skoczków.

W poniedziałek PZN wyjaśnił"Dawid Kubacki nie wystartuje w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich do końca sezonu 2022/2023. Powodem są poważnie problemy zdrowotne jego żony, Marty" - napisano na Twitterze.

Dawid Kubacki w mediach społecznościowych wyjaśnił: "Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - napisał Dawid Kubacki na Instagramie.

Marta i Dawid Kubaccy tworzą parę od piętnastu lat. W 2019 roku się pobrali. Mają dwie córki: Zuzannę oraz Maję (urodziła się na początku 2023 roku).

Zrozumiałe jest, że w tej sytuacji sport staje się nieważny. Wspieramy skoczka i jego rodzinę w tym trudnym momencie. 

Thomas Thurnbichler wspiera Dawida Kubackiego. "Modlimy się za nich"

Słowa wsparcia dla najlepszego polskiego skoczka przekazał trener Biało-Czerwonych, Thomas Thurnbichler.

"Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze" - powiedział Austriak, cytowany przez Polski Związek Narciarski na Twitterze.

***

Halvor Egner Granerud pod nieobecność Dawida Kubackiego zapewnił sobie drugą w karierze Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej PŚ. Wcześniej zdobył to trofeum w sezonie 2020/21.

Do końca sezonu pozostały cztery konkursy indywidualne - po dwa w Lahti i Planicy. 

>>> Więcej o Polakach w PŚ w skokach narciarskich w sezonie 2022/2023 <<< 

PŚ w skokach

Czytaj także:

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także