more_horiz
Wiadomości

Hitowej walki nie będzie. Usyk i Fury zerwali negocjacje

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 14:19
Rozmowy w sprawie zakontraktowania walki unifikacyjnej w wadze ciężkiej pomiędzy Ołeksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) i Tysonem Fury'm (33-0-1, 24 KO) zostały zerwane. Planowany na 29 kwietnia pojedynek nie odbędzie się - informują amerykańskie media zajmujące się zawodowym boksem.
Ołeksandr Usyk (z lewej) i Tyson Fury nie zawalczą ze sobą w najbliższym czasie
Ołeksandr Usyk (z lewej) i Tyson Fury nie zawalczą ze sobą w najbliższym czasie Foto: Forum/Reuters/ANDREW COULDRIDGE/ANDREW BOYERS
  • Kilka dni wcześniej obozy obu pięściarzy informowały o porozumieniu w sprawie podziału tantiem za walkę
  • Tyson Fury jest aktualnym mistrzem federacji WBC, natomiast Ołeksandr Usyk posiada pasy WBA, WBO oraz IBF

Jeszcze kilka dni temu obie strony ogłosiły, że zgodziły się na podział tantiem w stosunku 70:30 na korzyść Brytyjczyka, do którego należy pas federacji WBC. Do podpisania kontraktu jednak nie doszło.

Ukrainiec przerwał swój obóz treningowy. Teraz Usyk, który jest mistrzem organizacji WBA, WBO i IBF ma zregenerować się, a następnie przystąpić do jednej z obowiązkowych obron tytułu.

Pierwszeństwo ma federacja WBA, gdzie rywalem dla pięściarza z Ukrainy jest Daniel Dubois. Brytyjczyk pod koniec ubiegłego roku doznał poważnej kontuzji kolana i nie ma pewności, czy będzie w stanie w najbliższych miesiącach przystąpić do starcia z Usykiem.

Wcześniej informowano, że kolejną walkę Usyk miał stoczyć w czerwcu lub lipcu.

Czytaj także:

/empe, PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także