more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: "tragiczny twór, który powinien zostać rozwiązany". Ewa Piątkowska o reprezentacji Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 09:38
Przegrany 1:3 mecz z Czechami nie był najlepszą reklamą polskiego futbolu, a piłkarze dostarczyli "amunicji" swoim krytykom. Do tego grona należy zaliczyć byłą mistrzynię świata w boksie Ewę Piątkowską, która, podobnie jak dla ringowych rywalek, nie miała litości dla Biało-Czerwonych.
Reprezentanci Polski podczas treningu kadry na Stadionie Narodowym w Warszawie
Reprezentanci Polski podczas treningu kadry na Stadionie Narodowym w WarszawieFoto: PAP/Piotr Nowak

Polacy zmierzą się na stadionie PGE Narodowym w Warszawie z reprezentacją Albanii. Mecz rozpocznie się o godz. 20.45. Transmisję spotkania będzie można śledzić na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Przebieg meczu będą relacjonować nasi sprawozdawcy - Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk.

"Tygrysica" swoją ostrą opinię na temat piłkarskiej kadry wygłosiła w programie "7 dni sport" na antenie TVP Sport. 38-latka nie gryzła się w język, podsumowując dyspozycję naszych reprezentantów.

Uważam, że reprezentacja Polski w piłce nożnej to tragiczny twór, który powinien zostać rozwiązany. Występy tej kadry są tragiczne. Tym bardziej że jest to sport narodowy. Dwa - są pompowane w niego ogromne pieniądze. Trzy - praktycznie każdy młody chłopak zaczyna swoją przygodę w sporcie od piłki. I cztery - ci piłkarze reprezentacji w dobrych zagranicznych klubach potrafią grać, a jak założą koszulkę z orzełkiem, to nagle zapominają. Przede wszystkim tracą wszystkie umiejętności, ambicję, chęci do gry. Chodzą po boisku, jakby byli tam za karę - oświadczyła była mistrzyni świata federacji WBC.

Piątkowska doceniła z kolei kibiców futbolu. Jej pochwały pod adresem fanów piłki nożnej miały jednak cierpki i ironiczny posmak.

- Podziwiam ludzi, którzy jeżdżą za kadrą na mecze wyjazdowe. Ci ludzie muszą mieć takie pokłady optymizmu i wiary w człowieka, że im zazdroszczę - stwierdziła.

Piątkowska, która największe sukcesy święciła w boksie, ma za sobą także grę w reprezentacji Polski w rugby. Obecnie trenuje MMA i ma za sobą zwycięski debiut na gali freak fightowej.

W sieci zawrzało po słowach Piątkowskiej

"Kto to jest"? - sarkastycznie pytali po wypowiedzi Piątkowskiej niektórzy dziennikarze sportowi zajmujący się piłką i kibice reprezentacji.

"Rozumiem, że treść sama w sobie może irytować czy śmieszyć (mnie irytuje, bo to typowe januszowe i populistyczne gadanie), ale akurat Panu jako dziennikarzowi sportowemu średnio wypada o to pytać. Przed przejściem do freaków Ewa Piątkowska "coś" w prawdziwym sporcie osiągnęła - stwierdził z kolei Patryk Prokulski dziennikarz TVP Sport specjalizujący się w sportach walki.


Ewa Piątkowska Ewa Piątkowska

Polscy piłkarze będą mieli okazję zmienić zrehabilitować się za mecz z Czechami już w poniedziałek, kiedy w ramach el. Euro 2024 zmierzą się z Albanią.

Początek poniedziałkowego spotkania na PGE Narodowym o godz. 20.45. Transmisja meczu na antenie Radiowej Jedynki.

Fernando Santos i Jan Bednarek na konferencji prasowej przed meczem Polska - Albania:

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

bg

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także