more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Albańczycy nie boją się "zranionej Polski". "Możemy wygrać grupę"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 12:14
Albańskie media przewidują, że reprezentanci Polski będą podrażnieni po porażce z Czechami i w meczu z Albanią spróbują powetować sobie niepowodzenie z Pragi. Tamtejsi dziennikarze nie tracą jednak wiary w zwycięstwo swojej drużyny na PGE Narodowym.
Kristjan Asllani podczas treningu reprezentacji Albanii
Kristjan Asllani podczas treningu reprezentacji AlbaniiFoto: PAP/Piotr Nowak

Reprezentacja Polski na stadionie PGE Narodowym w Warszawie zmierzy się z reprezentacją Albanii. Mecz rozpocznie się o godz. 20.45. Transmisję spotkania będzie można śledzić na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Przebieg meczu będą relacjonować nasi sprawozdawcy - Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk.

"Zraniona Polska" - tytułuje zapowiedź meczu Polska - Albania portal supersport.al. Serwis cytuje wypowiedź prezesa tamtejszej federacji piłkarskiej, Armand Duka.

"Staraliśmy się zrobić wszystko dobrze. Drużyna jest przygotowana, dlatego czekamy na to spotkanie. Piłka nożna nie jest nauką ścisłą. To gra, w której możesz wygrać, grając nawet słaby mecz. Chciałbym, żebyśmy odnieśli zwycięstwo, bez względu na to, jak zagramy" - zapowiada.

Na "cierpienie" polskiej kadry po meczu z Czechami zwraca uwagę także serwis javanews.al. Portal podkreśla, że piątkowi rywale zdołali zatrzymać Roberta Lewandowskiego i liczy, że to samo zrobią Albańczycy.

"Polska rozpoczęła rywalizację w grupie E w najgorszy możliwy sposób. W pierwszym meczu Czesi zostawili ją całkowicie w cieniu. Rozpoczęli mecz energicznie od dwóch bramek zdobytych w pierwszych minutach" - czytamy.

Z kolei serwis panorama.com.al martwi się o Myrto Uzuniego - najlepszego strzelca drugoligowej Granady, który zdobył w tym sezonie już 20 bramek.

"Alarm w kadrze Albanii. Nadal nie wiadomo, dlaczego Uzuni nie trenował z drużyną. W jego miejsce trener Sylvinho testował Nedima Bajramiego" - podają dziennikarze.

Portal cna.al przytoczył wypowiedź zawodnika Widzewa Łódź Juljana Shehu, który wróży Albańczykom duże sukcesy pod wodzą nowego selekcjonera, Sylvinho.

"Mamy nową generację młodych i bardzo utalentowanych graczy. Możemy sobie pozwolić na awans z grupy. Przyszedł czas na zmianę trenera, choć nie można powiedzieć, że Reja źle się spisał. Nadchodzi nowe pokolenie utalentowanych piłkarzy i być może nowy trener będzie potrafił to wykorzystać. Jestem bardzo ciekawy, jak rozpoczniemy kwalifikacje, ale uważam, że to bardzo dobry wybór. Będziemy pierwsi w grupie" - deklaruje gracz Widzewa.

Mecz Polska - Albania rozpocznie się o godz. 20:45 w poniedziałek 27 marca. Oba zespoły zmierzą się na PGE Narodowym w Warszawie.

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

bg

Zobacz także

Zobacz także