more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Karol Świderski bohaterem meczu Polska - Albania. "Zmazaliśmy plamę z Pragi"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 22:55
- W naszych głowach jest tylko i wyłącznie awans. To było nasze zadanie do wykonania. Zrobiliśmy krok naprzód - powiedział na antenie "TVP Sport" zdobywca zwycięskiej bramki Karol Świderski. Reprezentacja Polski wygrała z Albanią 1:0 w swoim drugim meczu eliminacji Euro 2024
Karol Świderski cieszy się z gola w meczu z Albanią w eliminacjach Euro 2024
Karol Świderski cieszy się z gola w meczu z Albanią w eliminacjach Euro 2024Foto: PAP/Piotr Nowak

Na PGE Narodowym Biało-Czerwoni chcieli szybko zapomnieć o wpadce w Pradze. Spotkanie było trudne dla gospodarzy, ale ostatecznie udało się wygrać po golu Karola Świderskiego w pierwszej połowie

Karol Świderski po meczu Polska - Albania: w pewien sposób zmazaliśmy plamę z Pragi

Zawodnik z amerykańskiej MLS przyznał, że zespół odetchnął z ulgą. - Cieszę się, że wpadło. Bardzo ważne zwycięstwo dla nas. W jakiejś części tę plamę w Pradze zmazaliśmy - stwierdził piłkarz Charlotte FC w rozmowie z "TVP Sport".

Karol Świderski zaznaczył, że Biało-Czerwoni zrobią wszystko, by awansować na mistrzostwa Europy. - W naszych głowach jest tylko i wyłącznie awans. To było nasze zadanie do wykonania. Zrobiliśmy krok naprzód. Mamy nowego trenera, potrzeba nam trochę czasu. Pograliśmy w piłkę, ale na szczęście wygraliśmy - podkreślił. 

- Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwo. Zawsze na PGE Narodowym jest cały stadion. Cieszymy się, że zrobiliśmy to dla kibiców - dodał zdobywca bramki z Albanią. 

Reprezentacja Polski wiceliderem grupy E w eliminacjach Euro 2024

Po dwóch spotkaniach Polska zajmuje drugie miejsce w grupie E. Liderem są Czechy, które mają punkt przewagi nad nami i dwa nad Mołdawią. 

Reprezentacja Polski pod wodzą Fernando Santosa przegrała pierwsze spotkanie w ramach eliminacji Euro 2024. Czesi wygrali w Pradze 3:1.

Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych będzie w czerwcu Mołdawia. 

W eliminacjach wystąpią 54 drużyny i powalczą o 23 miejsca w turnieju finałowym, którego stawkę uczestników uzupełnią gospodarze. Miejscem losowania grup Euro 2024 będzie w grudniu 2023 filharmonia w Hamburgu.

Mecze Euro 2024, które potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024, rozgrywane będą w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Lipsku i Stuttgarcie. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

>>> Więcej o Fernando Santosie <<< 

Czytaj także:


PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

red/TVP Sport

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także