more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Polska - Albania. Fernando Santos szuka pozytywów. "Możemy być lepsi"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 07:36
- Podejście, poświęcenie, charakter piłkarzy największym pozytywem - przyznał trener reprezentacji Polski Fernando Santos po zwycięstwie w Warszawie nad Albanią 1:0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy.
Fernando Santos odniósł pierwsze zwycięstwo w roli selekcjonera reprezentacji Polski
Fernando Santos odniósł pierwsze zwycięstwo w roli selekcjonera reprezentacji Polski Foto: PAP/Piotr Nowak
  • Mimo wygranej, gra polskich piłkarzy nie mogła zachwycić kibiców
  • Fernando Santos jest jednak przekonany, że czas będzie działał na korzyść Biało-Czerwonych

Biało-Czerwoni nie zachwycili, ale wygrali

Polacy przynajmniej w kwestii wyniku zrehabilitowali się za piątkową porażkę w Pradze z Czechami 1:3.

- Chodziło o to, żeby zareagować na porażkę i to nam się udało. Najbardziej podobało mi się właśnie podejście zawodników, ich poświęcenie, charakter, solidarność na boisku. To bez wątpienia największy pozytyw. Jednak jako kolektyw możemy być lepsi i będziemy lepsi, ten zespół będzie się zmieniał, będzie ewoluował, ale na to potrzeba czasu - powiedział portugalski szkoleniowiec na konferencji prasowej.

Ocenił, że to bardzo ważne zwycięstwo, a do tego sprawiedliwe. - Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, stworzyliśmy więcej sytuacji - podkreślił Fernando Santos.

Jego zdaniem, nie bez znaczenia było też wsparcie publiczności. - Było za nami 55 tysięcy kibiców, którzy cierpieli razem z reprezentacją, wspólnie walczyli o tę wygraną - zauważył.

Bedzie lepiej? Santos jest przekonany

Ze słów selekcjonera wynikało, że jest przekonany, iż czas będzie działał na korzyść jego i jego piłkarzy.

- Treningi i mecze będą nam dawać dużo odpowiedzi. Za nami dopiero początek wspólnej pracy. Ten zespół będzie ewoluował, będziemy coraz więcej wiedzieć o zawodnikach, będziemy znać ich coraz lepiej, ich charakterystykę, a wszystko po to, żeby ich lepiej wykorzystywać na boisku - tłumaczył.

W opinii Portugalczyka polska drużyna powinna i będzie grać lepiej.

- Myślę, że możemy grać lepiej, ale solidarność, współpraca, zaangażowanie i koncentracja to punkt wyjścia, żebyśmy mogli zacząć grać lepiej. Musimy dopracować momenty, kiedy jesteśmy przy piłce, musimy popracować nad planem akcji, żebyśmy mogli zagrać też ładniej, efektowniej. Zrobimy wszystko, by ta ekipa ewaluowała w dobrą stronę, ale też, żeby szły za tym zwycięstwa - podsumował Fernando Santos.

Kolejne spotkania reprezentacja Polski rozegra w czerwcu. Prawdopodobnie zagra jeden mecz towarzyski i zmierzy się na wyjeździe z Mołdawią w kwalifikacjach Euro 2024.

>>> Więcej o Fernando Santosie <<<

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

/empe, PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także