more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Polska - Albania. Kulesza ufa Santosowi. "Rozpoczął się proces przebudowy kadry"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 15:34
Reprezentacja Polski pokonała w drugim meczu eliminacji Euro 2024 Albanię 1:0 po golu Karola Świderskiego. Spotkanie ocenił prezes PZPN Cezary Kulesza.
Prezes PZPN Cezary Kulesza ocenił mecz reprezentacji Polski z Albanią w eliminacjach Euro 2024
Prezes PZPN Cezary Kulesza ocenił mecz reprezentacji Polski z Albanią w eliminacjach Euro 2024Foto: PAP/Leszek Szymański

Na PGE Narodowym Biało-Czerwoni chcieli szybko zapomnieć o wpadce w Pradze. Spotkanie było trudne dla gospodarzy, ale ostatecznie udało się wygrać po golu Karola Świderskiego w pierwszej połowie

Polska - Albania. Prezes PZPN Cezary Kulesza: rozpoczął się proces przebudowy kadry

- Najważniejsze było dziś zwycięstwo. Podnieśliśmy się po porażce, choć czeka nas dużo pracy nad sposobem gry. Mamy doświadczonego selekcjonera, który rozpoczął proces przebudowy kadry i potrzebuje naszego zaufania - napisał Cezary Kulesza w mediach społecznościowych.

Prezes PZPN nie zapomniał również podziękować kibicom kadry za wsparcie na PGE Narodowym.

Po dwóch spotkaniach Polska zajmuje drugie miejsce w grupie E. Liderem są Czechy, które mają punkt przewagi nad nami i dwa nad Mołdawią. 

Mołdawia kolejnym rywalem kadry w eliminacjach Euro 2024

Reprezentacja Polski pod wodzą Fernando Santosa przegrała pierwsze spotkanie w ramach eliminacji Euro 2024. Czesi wygrali w Pradze 3:1. Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych będzie w czerwcu Mołdawia. 

W eliminacjach wystąpią 54 drużyny i powalczą o 23 miejsca w turnieju finałowym, którego stawkę uczestników uzupełnią gospodarze. Miejscem losowania grup Euro 2024 będzie w grudniu 2023 filharmonia w Hamburgu.

Posłuchaj
00:35 RL zmiana pokoleniowa.mp3 Polska - Albania. Robert Lewandowski mówi o przemianie pokoleniowej w drużynie narodowej (IAR)

Mecze Euro 2024, które potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024, rozgrywane będą w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Lipsku i Stuttgarcie. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

>>> Więcej o Euro 2024 <<< 


Czytaj także
:


PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

red

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także