Ekstraklasa: Filip Szymczak przejdzie zabieg chirurgiczny. Czeka go długa przerwa

2023-03-31, 12:42

Filip Szymczak przejdzie zabieg chirurgiczny. Foto: PAP/Twitter

Podczas meczu reprezentacji Polski do lat 21 Filip Szymczak doznał groźnego urazu kolana. Zawodnik przejdzie zabieg chirurgiczny, po którym będzie musiał pauzować 8 tygodni - przekazał Lech Poznań.

24 marca reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała z Austrią 0:0 w towarzyskim meczu, który odbył się w tureckim Kundu. W 60. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Filip Szymczak - jego strzał obronił golkiper rywali.
Polska - Austria 0:0.

To właśnie w tym meczu Filip Szymczak musiał zostać zmieniony na skutek kontuzji, spowodowanej ostrym faulem przeciwnika.

Jak przekazał Lech Poznań, napastnik przejdzie w następnym tygodniu zabieg chirurgiczny, po którym będzie pauzował około ośmiu tygodni. Początkowo została wybrana opcja ostrzyknìęciu stawu, co miało mu pomóc w powrocie do pełnej dyspozycji, jednak ostatecznie zdecydowano się na zabieg.

To duża strata dla mistrza Polski. W tym sezonie Szymczak wystąpił w 40 spotkaniach, w których strzelił 3 bramki i dołożył 4 asysty.

Po 25 kolejkach Lech zajmuje trzecią lokatę w tabeli Ekstraklasy. "Kolejorz" gra także w Lidze Konferencji UEFA, gdzie w ćwierćfinale zmierzy się z Fiorentiną.