more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa. Legia - Raków. Runjaić: ten mecz był świetną reklamą polskiej piłki

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 08:38
Legia Warszawa nie porzuciła marzeń o mistrzostwie Polski, wygrywając u siebie z Rakowem Częstochowa 3:1. - Drużyny dały z siebie wszystko, a to spotkanie było dobrą wizytówką Ekstraklasy i całej polskiej piłki - stwierdził trener "Wojskowych" Kosta Runjaić. 
Trener Legii Warszawa Kosta Runjaić podczas meczu z Rakowem Częstochowa
Trener Legii Warszawa Kosta Runjaić podczas meczu z Rakowem CzęstochowaFoto: PAP/Leszek Szymański

Legia Warszawa wciąż ma szansę na tytuł. Podopieczni Kosty Runjaica pokonali u siebie lidera Ekstraklasy 3:1 po golach Tomasa Pekharta, Rafała Augustyniaka i Pawła Wszołka

Kosta Runjaić po meczu Legia Warszawa - Raków Częstochowa: ten mecz był dobrą wizytówką Ekstraklasy

- Za nami ciężkie spotkania. Obydwa zespoły dobrze grały w piłkę. Ten mecz wyglądał tak, jak się tego spodziewaliśmy. Drużyny dały z siebie wszystko, a to spotkanie było dobrą wizytówką Ekstraklasy i całej polskiej piłki. Bardzo zależało nam na tym, żeby ten mecz zakończyć prawdziwym zwycięstwem - nie tylko trzema punktami, ale również trzema punktami zdobytymi w dobrym stylu. Gratuluję mojemu zespołowi, który włożył dużo zaangażowania w ten mecz. Czasami szczęście jest potrzebne, ale uważam, że zwycięstwo w pełni nam się należało. Raków pokazał, z jakiego powodu jest liderem. My przeciwstawiliśmy się swoją dobrą grą. Jestem dumny, podobnie jak cały zespół. To był wspaniały wieczór. Przed nami rywalizacja pucharowa, którą koniecznie musimy wygrać - przyznał trener Legii. 

Runjaić przyznał, że przewaga Rakowa w tabeli nadal jest duża, a jego piłkarze skupiają się już na kolejnym spotkaniu. 

- Różnica w tabeli jest cały czas duża. Z pewnością statystyki Rakowa w kolejnych meczach będą równie dobre. My wykorzystaliśmy swoją małą szansę. Patrzymy jednak tylko w przyszłość. Dziękujemy za niesamowitą atmosferę. Przy takim dopingu gra się o wiele łatwiej. Teraz przed nami kolejne bardzo ważne spotkanie. To tylko jeden mecz, więc musimy być do niego w pełni przygotowani - dodał. 

Po 26. kolejkach Ekstraklasy pewnym liderem pozostaje Raków Częstochowa, który ma sześć punktów przewagi nad Legią Warszawa. Trzeci jest broniący tytułu Lech Poznań.

Czytaj także:

Ekstraklasa sezon 2022/2023

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

red/Legia.com

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także