more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Dawid Kubacki opowiedział o stanie zdrowia żony. "To cud"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 14:13
- Na szczęście stan zdrowia Marty poprawia się. Z dnia na dzień jest lepiej. Jej serce pracuje już samodzielnie. Lekarz mówi o cudzie - powiedział Eurosportowi najlepszy polski skoczek narciarski sezonu Dawid Kubacki.
Anze Lanisek stanął na podium sezonu z podobizną Dawida Kubackiego
Anze Lanisek stanął na podium sezonu z podobizną Dawida Kubackiego Foto: PAP/Grzegorz Momot
  • Dawid Kubacki musiał wycofać się z ostatnich konkursów Pucharu Świata ze względu na poważne problemy zdrowotne żony
  • Skoczek zakończył sezon Pucharu Świata na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej

20 marca Dawid Kubacki poinformował o problemach zdrowotnych żony. Polski skoczek napisał wówczas, że Marta trafiła do szpitala "z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie". Podjął też decyzję o definitywnym wycofaniu się z rywalizacji w Pucharze Świata w tym sezonie.

Jak poinformował Adam Małysz, żona skoczka trafiła do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Kubacki przyznał, że w takich sytuacjach sport schodzi na drugi albo nawet trzeci plan.

Na szczęście stan Marty Kubackiej szybko zaczął się poprawiać. W niepamięć mogły pójść pierwsze, dość pesymistyczne rokowania. Zaskakujące było tempo, w jakim nastąpiła poprawa.

- Najważniejsze jest to, że serducho wróciło do swojej pracy. Bije samodzielnie. Parametry medyczne, które na początku bardzo kiepsko rokowały, dość szybko zaczęły się poprawiać. Lekarz stwierdził, że tak szybki powrót do wartości zbliżonych do normy ze stanu, w jakim ona była, skategoryzowałby jako cud. Tak szybko się to stało. Zazwyczaj potrzeba na to dużo więcej czasu. Myślę, że te wszystkie modlitwy i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia też się do tego przyczyniły, mam taką nadzieję. Kolejnym ważnym etapem będzie zbadanie, skąd się to wzięło i jak można zapobiec temu, by to się nie powtórzyło, byśmy mogli wrócić razem do domu, do dzieci, ze świadomością, że będzie to bezpieczne – podkreślił Kubacki.

Brak startu w ostatnich konkursach Pucharu Świata spowodował, że 33-latek spadł w klasyfikacji generalnej cyklu na czwarte miejsce. Podczas niedzielnej dekoracji Słoweniec Anze Lanisek, który zajął trzecią pozycję, wszedł na podium, trzymając w rękach karton z podobizną Polaka. >>>CZYTAJ WIĘCEJ<<<

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:


Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

/empe, PAP, Eurosport

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także