more_horiz
Wiadomości

Fortuna 1 Liga: Dariusz Banasik chce odmienić GKS Tychy. Pacific Media Group przejmie śląski klub?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2023 16:15
- Trafiam do klubu z wielkimi aspiracjami i bardzo dużymi możliwościami. Moim celem jest poprawa wyników i widowiskowa gra - powiedział Dariusz Banasik, który we wtorek rozpoczął pracę z piłkarzami pierwszoligowego GKS Tychy. Być może wiosną klub będzie miał też nowego właściciela.
Według medialnych doniesień nowym inwestorem GKS-u Tychy ma zostać międzynarodowy fundusz inwestycyjny Pacific Media Group
Według medialnych doniesień nowym inwestorem GKS-u Tychy ma zostać międzynarodowy fundusz inwestycyjny Pacific Media GroupFoto: Shutterstock.com/BOKEH STOCK

Banasik zastąpił zwolnionego Dominika Nowaka. W miniony poniedziałek tyszan w wyjazdowym meczu z Resovią Rzeszów, wygranym 1:0, poprowadził asystent Nowaka Przemysław Pitry. Nowy szkoleniowiec – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami – pracę zaczął we wtorek, a zadebiutuje podczas sobotniego spotkania w Tychach z Arką Gdynia. GKS zajmuje 11. miejsce w tabeli, ze stratą dziewięciu punktów do strefy barażowej.

- Jestem bardzo miło zaskoczony przyjęciem przez pracowników klubu i piłkarzy. Z kilkoma pracowałem, większość znam z boisk. Wydaje się, że tu wszystkie warunki do awansu są spełnione, a jednak ciągle czegoś brakowało. Wiemy, jak wygląda tabela. Chcę poprawić wyniki, przyciągnąć kibiców na ten piękny stadion - stwierdził trener.

Dariusz Banasik rozpoczął pracę w GKS Tychy. "Wydaje się, że tu wszystkie warunki do awansu są spełnione, a jednak ciągle czegoś brakowało"

Zaznaczył, że obecnych rozgrywek nie skreśla, natomiast czekać go będzie budowa zespołu, który w kolejnym sezonie stać będzie na awans.

Ocenił, że w pierwszej połowie poniedziałkowego meczu z Resovią GKS grał tak, jak powinien w każdym spotkaniu. - Musimy zacząć regularnie wygrywać. Wtedy będziemy mogli patrzeć w górę tabeli - zauważył.

49-letni Banasik do kwietnia 2022 pracował przez niemal cztery lata w Radomiaku. Wywalczył z zespołem najpierw awans z drugiej do pierwszej ligi, a następnie wprowadził go do ekstraklasy.

W Tychach podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o rok. - Cieszę się bardzo, że udało się namówić do współpracy tak cenionego na rynku szkoleniowca. Życzyłbym sobie, aby pracował tu przynajmniej tak długo jak w Radomiu i przynajmniej w takimi sukcesami - powiedział prezes tyskiego klubu Leszek Bartnicki.

Media: GKS Tychy znalazł inwestora

Nie ukrywał, że samorząd Tychów, który jest właścicielem GKS, od dawna szuka inwestora dla piłkarskiego klubu. - To nie tajemnica. Ostatnio rzeczywiście prowadzone są rozmowy z jednym podmiotem. Na razie mamy Wielki Tydzień w kalendarzu liturgicznym, może też być wielki dla wydarzeń w GKS. Niczego nie będziemy ukrywać. Jeśli ma się coś stać, to tylko po to, żeby było lepiej - dodał prezes.

Według medialnych doniesień większościowym udziałowcem GKS ma zostać międzynarodowy fundusz inwestycyjny Pacific Media Group.

>>> Więcej o Fortuna 1 Lidze <<<

Czytaj także:

red/PAP/IAR

Zobacz więcej na temat: Piłka nożna 1. liga SPORT

Zobacz także

Zobacz także