more_horiz
Wiadomości

Ranking UEFA: Lech pomógł Ekstraklasie. Polska znów awansowała w rankingu

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 07:35
Piłkarze Lecha Poznań odpadli z Ligi Konferencji Europy, ale ich świetna postawa przełożyła się na awans Polski w ligowym rankingu UEFA. Wygrana w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym z Fiorentiną pozwoliła awansować w tym zestawieniu PKO BP Ekstraklasie z 26. na 24. miejsce.
Piłkarze Lecha Poznań świetnie spisali się w obecnym sezonie Ligi Konferencji
Piłkarze Lecha Poznań świetnie spisali się w obecnym sezonie Ligi Konferencji Foto: PAP/EPA/CLAUDIO GIOVANNINI
  • Wygrana Lecha we Florencji pozwoliła na wyprzedzenie Węgier i Rumunii
  • 24. miejsce w rankingu UEFA to najwyższa lokata Polski od pięciu lat

Lech Poznań odpadł z Ligi Konferencji, ale mistrzowie Polski mogą być dumni ze swojej postawy. Choć lechici prowadzili we Florencji 3:0, w kolejnych minutach stracili dwa gole i nie zdołali odrobić straty trzech bramek z meczu w Poznaniu.

Ćwierćfinał europejskich rozgrywek i tak jest znakomitym wynikiem, który wpłynął zarówno na punkty Lecha w klubowym rankingu UEFA, jak i na polepszenie sytuacji PKO BP Ekstraklasy w zestawieniu europejskich lig piłkarskich. Triumf we Florencji pozwolił polskiej ekstraklasie na awans o dwie pozycje na 24. miejsce. Udało się wyprzedzić ligi węgierską i rumuńską.

Dla Polski to najwyższe miejsce w tym zestawieniu od 2018 roku. Zasada rankingu UEFA jest prostsza: im wyższa pozycja, tym więcej przedstawicieli ma kraj w europejskich pucharach. Piętnaście najlepszych lig ma prawo do wystawienia minimum dwóch drużyn w eliminacjach elitarnej Ligi Mistrzów.

W przyszłym sezonie nic się jednak nie zmieni, jeśli chodzi o liczebność polskiej reprezentacji w Europie. Jedna drużyna spróbuje swoich sił w eliminacjach Ligi Mistrzów, a trzy w eliminacjach Ligi Konferencji.

Czytaj także:

/empe

Zobacz także

Zobacz także