more_horiz
Wiadomości

Siatkarki zagrają w Radomiu. Dwumecz z Francją rozpocznie sezon

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2023 13:22
Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że 24 i 25 maja w Radomskim Centrum Sportu odbędą się dwa mecze towarzyskie żeńskich reprezentacji Polski i Francji.
Polskie siatkarki w dniach 24-25 maja zagrają dwa mecze towarzyskie z Francją
Polskie siatkarki w dniach 24-25 maja zagrają dwa mecze towarzyskie z Francją Foto: Forum/Mariusz Palczynski / MPAimages.com

Spotkania z "Les Bleus" zainaugurują sezon reprezentacyjny polskich siatkarek. Selekcjoner Stefano Lavarini już w poniedziałek ogłosił nazwiska 30 siatkarek, które znalazły się w szerokiej kadrze na sezon reprezentacyjny.

Wymagający sezon przed Polkami

Najbliższe miesiące będą bardzo wymagające dla ćwierćfinalistek ubiegłorocznych mistrzostw świata.

W 2023 roku siatkarki czeka nie tylko rywalizacja w Lidze Narodów, ale także na mistrzostwach Europy i w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Pierwszym meczem o punkty będzie starcie z Kanadą w Lidze Narodów, które odbędzie się 30 maja podczas turnieju w tureckiej Antalyi. Biało-Czerwone przygotowania do gry w kadrze rozpoczną natomiast już 8 maja na zgrupowaniu w Szczyrku.

Na początek sparingi z Francją

Wypracowaną formę będą miały okazję sprawdzić w dniach 24-25 maja. Wówczas odbędzie się towarzyski dwumecz z Francją, który zainauguruje sezon w wykonaniu reprezentacji Polski siatkarek.

Biało-Czerwone rozegrają oba sparingi w Radomskim Centrum Sportu.

Czytaj także:

/empe

Zobacz także

Zobacz także